Днес в Пекин китайският лидер Си Дзинпин се срещна с

...
Днес в Пекин китайският лидер Си Дзинпин се срещна с
Коментари Харесай

Си Дзинпин се срещна с депутатите от въоръжените сили, участващи в сесията на ОСНП

Днес в Пекин китайският водач Си Дзинпин се срещна с депутатите от въоръжените сили на страна, участващи в първата сесия на 14-ото ОСНП.

Пред тях той съобщи, че консолидирането и консолидираното на системата на националната защита е стратегически курс, заложен от Централен комитет на ККП в отговор на новата обстановка, задания и условия пред страната и армията. Националната защитата е основен детайл от построяването на Китай като съвременна социалистическа страна, за постигането на национално възобновление и реализирането на задачата модернизиране на китайските въоръжени сили, тъй че да бъдат на международно равнище.

Изграждането на интегрирана система и качества за национална защита е комплициран план, чиято реализация изисква фокусирането върху голям брой задания. Необходимо е да се форсира създаването и въвеждането в армията на самостоятелни високи технологии, повишение конкурентоспособността на Китай във военната промишленост, построяването на основна инфраструктура и усилване на способността за отбрана на държавните запаси, уточни още Си Дзинпин.



В срещата взе участие и командването на Китайската народноосвободителна войска.
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР