Конференция “Култура. Туризъм. Комуникации.“, организирана от Националния борд по туризъм, започва днес в София
Днес в 11:00 ч. в зала „ Тържествена “ на Университета по библиотекознание и осведомителни технологии стартира конференция “Култура. Туризъм. Комуникации. “ проведена от Националния ръб по туризъм (НБТ). На събитието ще участва служебният министър на туризма Ирена Георгиева, оповестиха уредниците.
Сред участниците в конференцията ще бъдат генералният шеф на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, генералният шеф на БНР Милен Митев, шефът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов, ректорът на Националната музикална академия проф. Сава Димитров, генералният шеф на НДК Андрияна Петкова, шефът на Народен спектакъл „ Иван Вазов “ Васил Василев, шефът на Сатиричен спектакъл „ Алеко Константинов “ Калин Сърменов, шефът на София Филм Фест Стефан Китанов, шефът на A to JazZ Festival Петър Димитров, както и представители на туристическия бранш, академичната общественост и медиите.
Тази конференция е част от серия събития, с които се отбелязва двадесетата годишнина на Националния ръб по туризъм. Юбилейната самодейност е под мотото „ 4-те ключа за резистентен туризъм – Култура, Природа, Храна и Иновации “ и се организира в партньорство с Българската стопанска камара, Българската телеграфна организация, Българското национално радио, Университета по библиотекознание и осведомителни технологии, Университета по хранителни технологии – Пловдив, Лесотехническия университет, Българското конгресно бюро, Българската асоциация на заведенията, Българския туристически съюз и Европейската лига за икономическо съдействие, прецизираха от организацията.
Освен днешната конференция, НБТ е подготвил още три събития през годината: през април „ Туризъм и природа “ с Лесотехническия университет, през юни юбилейна церемония вечер “4 seasons 4 you ” и през октомври “Туризъм, храна и вино ” с Университета по хранителни технологии – Пловдив.
Празненствата по случай 20-ата годишнина на организацията се организират под патронажа на президента Илияна Йотова и с институционалната поддръжка на Министерството на туризма.
Националният ръб по туризъм е единствената българска организация, член на UN Tourism, Световната организация по туризъм към Организация на обединените нации, и съставлява България в експертната група Together for EU Tourism – T4T “ DG GROW към Европейската комисия, осведомиха от организацията.




