Бойко Борисов: Правителството да не се крие зад министъра на отбраната, а да поема цялата отговорност
Днес ще се организира Съвет по сигурността за разискване на обстановката в Близкия изток. Много значим ден е. Ще приказваме и за наличието на американски самолети на наша територия.Това сподели на среща с водача на ГЕРБ Бойко Борисов служебният министър на защитата Атанас Запрянов. За нея стана ясно от видео оповестено в профила на Борисовв във Facebook
" Ние сме член на НАТО, тъй че съгласно мен наличието на военните самолети не съставлява заплаха за България. Това не ни прави участници в интервенцията на Съединени американски щати. Нуждаем се от постоянна поддръжка и болшинство в Народно събрание, с цел да отстояваме наличието на България като член на Алианса ", добави министърът.
Лидерът на ГЕРБ сподели, че Съветът по сигурността би трябвало да разсее терзанията.
" В наше лице Европа има цялостна поддръжка. На съвета ще изпратя Желязков и Рая Назарян, уповавам се той да има резултат. Разтревожени сме от протичащото се в Близкия изток, имаме доста другари там. Надявам се на Съвета по сигурността да няма реклама и партийни борби за гласове. Ситуацията е доста сериозна по отношение на веригата на доставки и цените на горивата. Когато светът е във война, би трябвало да сме обединени. Още по-голяма опасност от Иран е войната в Украйна. В две направления се водят кръвопролитни сражения. Ако желае служебният кабинет да има поддръжка в Народно събрание, би трябвало освен да изчегъртва всички служби в Министерство на вътрешните работи и регионални шефове, да се съсредоточат върху проблемите на страната, подбудени от двата спора ", разяснява Борисов.
Борисов прикани държавното управление да не се крие зад министъра на защитата, а да поема цялата отговорност. " Гюров би трябвало да бъде предан към евроатлантическите ни сътрудници и Тръмп, с който подписахме хартата на Съвета за мир. Войните ще сплотят общността на евроатлантиците. Имате поддръжката ни по всички външнополитически тематики, в това число и отбранителни ", увери водачът на ГЕРБ.
Министърът отвърна изрично: " Отбраната би трябвало да бъде национална идея,да няма партийно разделяне. Вмомента е нужно да има евроатлантическо обединяване и болшинство в Народното събрание. Ще усилим Източния фланг на НАТО с американските самолети. Нужна е и поддръжка за механизма SAFE за рационализация на армията ".
" Ние сме член на НАТО, тъй че съгласно мен наличието на военните самолети не съставлява заплаха за България. Това не ни прави участници в интервенцията на Съединени американски щати. Нуждаем се от постоянна поддръжка и болшинство в Народно събрание, с цел да отстояваме наличието на България като член на Алианса ", добави министърът.
Лидерът на ГЕРБ сподели, че Съветът по сигурността би трябвало да разсее терзанията.
" В наше лице Европа има цялостна поддръжка. На съвета ще изпратя Желязков и Рая Назарян, уповавам се той да има резултат. Разтревожени сме от протичащото се в Близкия изток, имаме доста другари там. Надявам се на Съвета по сигурността да няма реклама и партийни борби за гласове. Ситуацията е доста сериозна по отношение на веригата на доставки и цените на горивата. Когато светът е във война, би трябвало да сме обединени. Още по-голяма опасност от Иран е войната в Украйна. В две направления се водят кръвопролитни сражения. Ако желае служебният кабинет да има поддръжка в Народно събрание, би трябвало освен да изчегъртва всички служби в Министерство на вътрешните работи и регионални шефове, да се съсредоточат върху проблемите на страната, подбудени от двата спора ", разяснява Борисов.
Борисов прикани държавното управление да не се крие зад министъра на защитата, а да поема цялата отговорност. " Гюров би трябвало да бъде предан към евроатлантическите ни сътрудници и Тръмп, с който подписахме хартата на Съвета за мир. Войните ще сплотят общността на евроатлантиците. Имате поддръжката ни по всички външнополитически тематики, в това число и отбранителни ", увери водачът на ГЕРБ.
Министърът отвърна изрично: " Отбраната би трябвало да бъде национална идея,да няма партийно разделяне. Вмомента е нужно да има евроатлантическо обединяване и болшинство в Народното събрание. Ще усилим Източния фланг на НАТО с американските самолети. Нужна е и поддръжка за механизма SAFE за рационализация на армията ".
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




