Борисов: Ще оттеглим наредбата за касовите апарати
Днес ще разпоредя и ще оттеглим Наредба Н-18. Това разгласи министър председателят Бойко Борисов на годишната среща на държавното управление с бизнеса във връзка недоволството на хотелиерите и ресторантьорите против новата разпоредба за внедряване на нови касови апарати и програмен продукт.
Хотелиерите и ресторантьорите обявиха, че на следващия ден ще стачкуват пред Народното събрание поради наредбата. Те упорстват противоречивите текстове да се изчистят, както и да спре запечатването на обекти без потвърдена виновност. Според тях Данък добавена стойност ставката в сектора би трябвало да намалее от 20 на 9%.
„ В единия случай се регистрира огромен сив бранш, по този начин привикваме да работим. В другия случай постановяваме правила, а те не се харесват “, разяснява Борисов. „ Когато отидете в Европа, на всички места ви дават касови бележки “, уточни министър председателят.
„ Целта на наредбата е да изсветлее бизнесът. Ако считаме, че това не е по- положително. Така е било десетилетия и ще продължи да бъде. Зависи от нас ", сподели още Бойко Борисов./topnovini.bg
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




