Предимно слънчево и топло в Пловдив, облачността ще се увеличи в следобедните часове
Днес ще бъде най-вече слънчево както в Пловдив, по този начин и над цялата страна, като ще има краткотрайни нараствания на облачността. Сутрешните температури са към 21-22 градуса, а оптималните ще под тепетата ще доближат 33-34 градуса.
След обяд над планинските региони и Източна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще превали дъжд. В Лудогорието преваляванията ще са краткотрайно интензивни, съпроводени с гръмотевици, ще има условия и за градушки. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните региони от страната от изток-североизток. Максималните температури ще са най-вече сред 30° и 35°, в София - към 30°.
Атмосферното налягане ще бъде малко по-ниско от междинното за месеца.
В планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там в Рило-Родопския масив и източната половина на Стара планина ще превали и прегърми. Ще духа сдържан вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 23°, на 2000 метра - към 17°.
По Черноморието облачността ще е постоянно забележителна и основно по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Ще духа слаб до сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 29° и 31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето е 1-2 бала.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




