Сбогувахме се с Михаил Белчев: Колеги и приятели се простиха с вдъхновителя на няколко поколения
Днес се сбогувахме с Михаил Белчев.. Десетки пристигнаха в Народния спектакъл с цел да отдадат респект към вдъхновителя на няколко генерации.
Недялко Йорданов : " Заедно пяхме на тази сцена и се споделях, че има половин година още и Мишо ще има празник, 80 годишен. И ще има. Ще създадем подобен празник. Трябва да създадем. Той е жив. "
Илияна Йотова, президент на България : " Блестящ стихотворец, музикант, който умееше да свири със струните на безкрайната галактика, наречена човек. Със всеки собствен акомпанимент и със всеки собствен стих ни споделяше какъв брой е хубаво да се живее, отърсваше от омразата, проклинаше злобата, тъй като на този свят има нейно величество -любов, която ражда, която осмисля, която поражда, която зарежда. "
Маргарита Хранова : " Мишо беше необикновен другар, музикант. Ще го запомним с нeговата добрина, почтеност и сърдечност. "
Йорданка Христова : " С огромната душа, огромното сърце, с изключителната страст която ни подари. Той ни влезе и ни бръкна в душите надълбоко. "
Милена Милотинова, общоприет шеф на Българска национална телевизия : " Мишо Белчев е цяла галактика. Той даде цялото си творчество и цялото си сърце на всички нас, Израснахме с неговите песни, които, дай Боже, ще
остареем с неговите песни. Аз го написах и в книгата. Младостта си отива, само че Мишо - не. "
Етиен Леви : " Освен като човек, като светла персона е оставил едно голямо творчество като завещание и подобен човек като него, който е съдействал толкоз доста за българската просвета, за българската духовно си за българското изкуство няма по какъв начин да бъде пропуснат. "
Богдана Карадочева и Александър Петров : " Обичаме го. Ще ни липсва. И няма да го забравим. "
Снимки: Десислава Кулелиева, Българска национална телевизия
Недялко Йорданов : " Заедно пяхме на тази сцена и се споделях, че има половин година още и Мишо ще има празник, 80 годишен. И ще има. Ще създадем подобен празник. Трябва да създадем. Той е жив. "
Илияна Йотова, президент на България : " Блестящ стихотворец, музикант, който умееше да свири със струните на безкрайната галактика, наречена човек. Със всеки собствен акомпанимент и със всеки собствен стих ни споделяше какъв брой е хубаво да се живее, отърсваше от омразата, проклинаше злобата, тъй като на този свят има нейно величество -любов, която ражда, която осмисля, която поражда, която зарежда. "
Маргарита Хранова : " Мишо беше необикновен другар, музикант. Ще го запомним с нeговата добрина, почтеност и сърдечност. "
Йорданка Христова : " С огромната душа, огромното сърце, с изключителната страст която ни подари. Той ни влезе и ни бръкна в душите надълбоко. "
Милена Милотинова, общоприет шеф на Българска национална телевизия : " Мишо Белчев е цяла галактика. Той даде цялото си творчество и цялото си сърце на всички нас, Израснахме с неговите песни, които, дай Боже, ще
остареем с неговите песни. Аз го написах и в книгата. Младостта си отива, само че Мишо - не. "
Етиен Леви : " Освен като човек, като светла персона е оставил едно голямо творчество като завещание и подобен човек като него, който е съдействал толкоз доста за българската просвета, за българската духовно си за българското изкуство няма по какъв начин да бъде пропуснат. "
Богдана Карадочева и Александър Петров : " Обичаме го. Ще ни липсва. И няма да го забравим. "
Снимки: Десислава Кулелиева, Българска национална телевизия
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




