Днес се навършват четири години от смъртта на служителите на

...
Днес се навършват четири години от смъртта на служителите на
Коментари Харесай

Да помним! Четири години от смъртта на Антон Гръбчев и Валери Димитров – служители на ЮЗДП, загинали при гасене на пожар 

Днес се навършват четири години от гибелта на чиновниците на Югозападното държавно дружество (ЮЗДП) Антон Гръбчев и Валери Димитров от Благоевград, които починаха при осъществяване на служебните си отговорности по време на гасене на пожар край санданското село Петрово. Младите мъже попаднаха в клопката на стихията, до момента в който се бореха с нея.

Пожарът, избухнал на 4 август 2021 година, ги погуби без време. Тогава техни сътрудници разясниха, че пожарът, който в началото е бил низов, бързо се е трансформирал във върхов. Служителите не са съумели да избягат – работили са на мястото, без да подозират, че ще се задушат и ще паднат, победени от рисковата огнена стихия.

Валери Димитров и Антон Гръбчев не са забравени. Днес, когато в огъня над село Илинденци видяхме знайни и незнайни герои, борещи се с най-големия пожар в страната, случилото се с двете момчета от ЮЗДП ни кара да помним какъв брой мощ е нужна, с цел да се изправиш лице в лице със стихията непрекъснато. Да осъзнаем каква специалност са избрали за себе си – пазителите на гората, огнеборците, доброволците, военните. Нашите пазители, които с риск за живота си се впускат в рискови борби.

Поклон пред паметта на Антон и Валери!

Петя Петрова

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР