Днес, с полет за Франция, от страната ни бе екстрадиран

...
Днес, с полет за Франция, от страната ни бе екстрадиран
Коментари Харесай

Екстрадирахме мароканец във Франция, членувал в ИДИЛ

Днес, с полет за Франция, от страната ни бе екстрадиран 35-годишен марокански жител, оповестиха от Министерство на вътрешните работи.

На 13 януари т.г. на ГПУ-Свиленград, след нелегално прекосяване на държавната граница с Турция, българските гранични чиновници задържаха непознат жител, показал се със идентичност на сирийски жител.

Той бе настанен в специфичен дом за краткотрайно настаняване на чужденци - Любимец. В рамките на осъществената инспекция бе открита и доказана самоличността на мъжа – марокански жител, както и че е разгласен от правосъдните управляващи на Мароко за интернационално търсене за арест и екстрадиция за терористична активност, като член на организация ИДИЛ.

След осъществено публично питане и потвърждаване на информацията от мароканските управляващи, идентификация на лицето и постъпило по дипломатическите канали искане за неговата екстрадиция, с решение на Окръжен съд-Хасково е позволена незабавната екстрадиция на мароканския жител по публична молба от 14 февруари т.г. от Апелативния съд на Рабат.

Съгласно реализирана договореност сред българските и марокански управляващи, през днешния ден чиновници на Дирекция „ Международно оперативно съдействие “ и Групово дело „ Охрана” при Министерство на правораздаването направиха изгонването му от България.
Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР