Днес през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Сутринта ще

...
Днес през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Сутринта ще
Коментари Харесай

Студен фронт ни носи вятър и дъжд с гръмотевици

Днес през страната ще минава леден атмосферен фронт. Сутринта ще бъде най-вече слънчево, само че към обяд облачността ще се усилва и след пладне на доста места, основно в Централна и Източна България, ще има превалявания от дъжд, предвижда Националният институт по метеорология и хидрология. На места преваляванията ще са краткотрайно интензивни и съпроводени с гръмотевици. Ще духа сдържан до мощен вятър от север-северозапад, преди обяд в Източна България - от югоизток.

Максималните температури ще са най-вече сред 26° и 31°, в София - 26 градуса.

В планините облачността ще е забележителна и след обяд, основно в масивите от Централна и Източна България, ще има превалявания и гръмотевици. На места явленията ще са краткотрайно интензивни. Ще духа сдържан и мощен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 19°, на 2000 метра - към 13°.

По Черноморието облачността ще е забележителна и след обяд ще превали и прегърми. Ще духа до сдържан юг-югоизточен вятър, който по-късно денем ще се ориентира от север-северозапад и краткотрайно ще се усили. Максималните температури ще са 25° - 27°. Вълнението на морето ще е 1 - 2 бала. Температурата на морската вода е 26° - 28°.

Днес слънцето изгрява в 5:57 часа и залязва в 21:06 часа.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР