Днес преди обяд над Южна България ще преобладава слънчево време.

...
Днес преди обяд над Южна България ще преобладава слънчево време.
Коментари Харесай

Ето какво време ни очаква до края на работната седмица

Днес преди обяд над Южна България ще доминира слънчево време. По-значителна облачност ще има над северните елементи от страната. В следобедните часове ще се развива купеста, а над планинските и южните региони и купесто-дъждовна облачност. На места, основно в Рило-Родопската област и централните южни елементи от страната, ще има временен, краткотрайно натоварен дъжд с гръмотевици. Има условия за градушки. Ще духа до сдържан, в източните региони и краткотрайно мощен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат най-вече сред 25° и 30°, за София - към 26°.
През нощта над Югозападна България и Дунавската низина облачността ще е раздрана, купеста и купесто-дъждовна, само че единствено тук-там в планинските региони към момента ще превалява дъжд. Ще духа слаб вятър от изток-североизток.
Утре ще е най-вече слънчево. След обяд още веднъж над Западна България, в Предбалкана и Дунавската низина ще се развива купесто-дъждовна облачност и тук-там, основно в планинските региони ще има краткотрайни превалявания съпроводени с гръмотевици. След обяд в западната половина от страната вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще е сдържан. Максималните температури ще са най-вече сред 27° и 32°, в София - към 27°.
Преди обяд в планините ще е най-вече слънчево. След обяд над масивите от Западна България, както и в региона на Централен Балкан ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни превалявания от дъжд, съпроводени с гръмотевици. Ще духа сдържан северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 21°, на 2000 метра - към 14°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб до сдържан вятър от северната четвърт. Максималните температури ще бъдат сред 23° и 28°. Температурата на морската вода е 23°-27°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
През идващите два дни ще бъде слънчево, към и след обяд с развиване на купеста облачност, по-значителна през първия ден над планините в Югозападна България, а в петък - над североизточните региони и в Родопите. Главно там ще има местни краткотрайни валежи, съпроводени с гръмотевици. Значителни по количество превалявания не се чакат. Вятърът ще е слаб, най-често със западна съставния елемент, а в източните региони – от изток. Дневните температури ще остават под 35° - оптималните в четвъртък и петък ще са най-вече сред 27° и 32°.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР