Днес от 19 часа в галерия “Димитър Георгиев – Пловдив

...
Днес от 19 часа в галерия “Димитър Георгиев – Пловдив
Коментари Харесай

Даниела Настева свири днес в галерия „Димитър Георгиев“

Днес от 19 часа в изложба “Димитър Георгиев ” – Пловдив ще се организира концерт с авторска клавирна музика на Даниела Настева.

Концертът е във връзка нейния рожден ден. Талантливата млада композиторка избра да се срещне със свои фенове и да показа пред тях най-новите си музикални композиции.

Миналата година в Музейна изложба „ Димитър Георгиев “ Даниела Настева показа своя дебютен клавирен албум „ Свързване “, отдаден на концепцията за взаимовръзките сред заобикалящия ни свят – светлина, земя, галактика, вътрешен нравствен мир, религия, вяра, обич.

Концертът приключи с овациите от препълненаната в залата аудитория. Проф. доктор Емилия Константинова – артмениджър на галерията означи, че „ музиката на Даниела е мощно въздействаща, внушаваща инвенции за музикално пресъздаване на картини от разнообразни светове посредством мелодията на сърцето. “ И в случай че албумът „ Свързване “ е насочен на открито към заобикалящия свят, то новите композиции на Даниела Настева, които следва да показа довечера, са персонално съкровение от дебрите на най-дълбоките усеща, идващи от дълбочината на красиви страсти и положения на вътрешния персонален свят.

Музикалният път на Даниела стартира на 5 годишна възраст с приемът й в НУМТИ „ Добрин Петков “ – Пловдив, компетентност пиано. Пианото е нейн неизменим сателит в ученическите и студентските години, с цел да премине към професионаления си път на развиване.

Даниела Настева изнася редица концерти, взе участие в майсторски класове, печели състезания, взе участие и в концерти като солист на няколко филхармонии.

Множеството пътувания пo света обогатяват нейния светоглед и оказват помощ да претвори своите инвенциите в основаването на авторски музикални композиции.

Срещата и потапянето и в културите на далечния Изток, Персийския залив, Африка и Скандинавия й дават още по-голяма просторност, която се демонстрира и в нейното творчество. Така през последните години, тя основава своя авторска клавирна музика със личен и безподобен жанр.

Билети ще се продават директно преди концерта в Музейна изложба „ Димитър Георгиев “ – Пловдив, ул. „ Съборна “ № 23.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР