Днес от 19:30 ч. ПАОК, чиито цветове защитава Футболист №1

...

Тежък тест предстои за ПАОК и Десподов

Днес от 19:30 ч. ПАОК, чиито цветове пази Футболист №1 на България Кирил Десподов, гостува на Олимпиакос в дербито от 10-ия кръг на шампионата.

Съперниците са втори и четвърти в подреждането, надлежно с 21 и 17 т., като без значение от изхода на мача, не могат да трансформират позициите си. Лидер е Панатинайкос с 25 т. Третият АЕК има 21 т.
 Десподов титуляр при загуба на АЕК

Ето детайлности

В предишния кръг ПАОК загуби с 0:2 като посетител на АЕК, като любопитното е, че в границите на 4 кръга програмата отреди на Двуглавия орел визити и на трите останали кандидати за купата.

Олимпиакос пък имаше 6 победи и еднакъв от първите 7 мача, само че поради хвърлена бомбичка и ранен футболист на Панатинайкос дербито от 8-ия кръг бе прекъснато при 1:1, на грандът от Пирея начислена служебна загуба и за похлупак на всичкото, отнета точка от актива.

Иначе и двата отбора имат през седмицата значими мачове в Европа.

Олимпиакос в четвъртък гостува на Уест Хем в Лига Европа, а ПАОК, който се показва прелестно в Лигата на Конференциите до момента, приема Абърдийн