Днес над Северна България преди обяд ще има значителна ниска

...
Днес над Северна България преди обяд ще има значителна ниска
Коментари Харесай

Ето какво време ни чака до края на седмицата

Днес над Северна България преди обяд ще има забележителна ниска облачност, която след обяд ще понижава до най-вече слънчево. В доста региони от Южна България ще бъде най-вече слънчево, само че преди обяд тук-там в низините ще е мъгливо или с ниска облачност. По Черноморието ще доминира облачно време, ще има превалявания от дъжд, най-вече слаби, на повече места на север от нос Емине. Ще духа слаб, в Източна България - до сдържан източен вятър. Максималните температури ще бъдат сред 14° и 19°, за София – към 15°.
През нощта от югозапад облачността ще се усилва и вплътнява, само че над Североизточна България ще доминира ясно време. В утринните часове на обособени места в Дунавската низина и западната част от Горнотракийската равнина ще има мъгла или ниска облачност. В по-голямата част от страната вятърът краткотрайно ще стихне, единствено в източните региони ще е слаб и ще се ориентира от югоизток. Минималните температури ще бъдат сред 6° и 11°, в София – към 7°.
Утре над по-голямата част от страната ще доминира облачно време с по-съществени разкъсвания на облачността преди обяд над Североизточна България. В следобедните часове в Западна България ще стартират превалявания от дъжд, в планините над 2000 метра - от сняг, а през нощта против събота преваляванията ще обзет и централните региони от страната. Ще духа слаб, в Източна България - сдържан югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат най-вече сред 13° и 18°, в София – към 13°.
В планините облачността ще се усилва и впълтнява. След обяд в масивите от Западна България ще стартират превалявания от дъжд, над 2000 метра – от сняг. Ще духа сдържан вятър от южната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 11°, на 2000 метра – към 3°.
По Черноморието последователно ще се заоблачи, най-късно над северното крайбрежие. В утринните часове на обособени места ще има мъгла или понижена видимост. Вятърът ще се ориентира от югоизток, ще е най-вече сдържан. Максималните температури ще бъдат сред 16° и 19°. Температурата на морската вода е 17°-20°. Вълнението на морето ще е 3 бала.
В събота ще доминира облачно време, тук-там към момента с превалявания. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще се усили и с него ще нахлува релативно по-студен въздух. В неделя още сутринта облачността над множеството региони от Северна България ще намалее до най-вече слънчево. Значителна ще остане над Южна и североизточните райони; там тук-там към момента ще има слаби превалявания. Вятърът ще отслабне, само че ще резервира посоката си от северозапад. Температурите ще са с градус-два по-ниски.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР