Днес над 110 хиляди ученици от 7-и и 10-и клас

...
Днес над 110 хиляди ученици от 7-и и 10-и клас
Коментари Харесай

Над 110 хиляди седмокласници и десетокласници се явяват на национално външно оценяване по математика

Днес над 110 хиляди възпитаници от 7-и и 10-и клас се явяват на националното външно оценяване по математика. Припомняме, че в сряда се организира това по български език и литература.

Двата изпита имат ключов роля за седмокласниците, защото те са ключът им към банкет в гимназиите. За тях изпитът ще прочете в две елементи с времетраене от по 90 минути всяка, като през тази година общата дълготрайност е увеличена с 15 минути. Вторият модул обичайни е с по-сложни задания.

Учениците от 10-и клас ще разполагат със 120 минути за своя изпит. При тях времетраенето също е удължено през тази година с цялостен половин час. Освен това при тях пробата ще съдържа с изключение на въпроси по математика, такива и по естествените науки, изучавани в учебно заведение.

Националното външно оценяване за 10-и клас стартира в 8:00 часа, а това на 7-ми - в 9:00ч.

Всички явяващи се са длъжни да дойдат в разпределените учебни заведения минимум 30 минути преди старта, като наложително би трябвало да носят със себе си документ за идентичност.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР