Днес Лудогорец ще изиграе 114-ия си мач в евротурнирите и

...

Лудогорец ще изиграе своя мач №114 в евротурнирите

Днес Лудогорец ще изиграе 114-ия си мач в евротурнирите и ще преследва 38-а победа. Тимът е суперфаворит против Сутиеска. Още при започване на срещата " орлите " ще пробват да създадат нещо, което не им е било по силите от много време насам.

В последните си три домашен дуела те не са отбелязвали гол. В груповата фаза на Лига Европа през предишния сезон те записаха загуби с по 0:1 от Цървена звезда и Брага в Разград, и отново там стигнаха единствено до 0:0 против Мидтиланд.

Последният състезател на Лудогорец, опъвал мрежата на " Хювефарма сцена " в дуел от евротурнирите, е Пиерос Сотириу - от дузпа в 60-ата минута на семейството на Малмьо (2:1) от плейофите за групите на Шампионската лига. Оттогава изминаха тъкмо 300 минути, без почитателите да са видели попадение в домашна среща. Тя бе на 24 август предходната година. След нея орлите нямат триумф - 2 равенства и 4 загуби в групите на ЛЕ.

Тази вечер пък Сутиеска ще преследва първа победа в ШЛ. В досегашните 10 дуела има 3 ремита и 7 провали.