Днес е бил представен пред състава на дирекциятаДиректорът на ГДБОП

...
Днес е бил представен пред състава на дирекциятаДиректорът на ГДБОП
Коментари Харесай

Директорът на ГДБОП е преназначен на поста зам.-директор на ГД „Национална полиция”

Днес е бил показан пред състава на дирекцията

Директорът на ГДБОП основен комисар Явор Серафимов е преназначен на поста заместник-директор на Главна дирекция „ Национална полиция ”. Днес е бил показан пред състава на дирекцията. Не е ясна повода за неговото намаляване.

Серафимов беше назначен за шеф на ГДБОП през 2023 година Преди това беше зам.-директор, съобщи Нова тв.

Явор Серафимов е от Дупница. Магистър със специалностспециалност „ Право ” от ЮЗУ в Благоевград. Постъпил е в системата на Министерство на вътрешните работи през 1999 година като шпионин в направление „ Икономика ” при ДНСБОП – Министерство на вътрешните работи. От 2006 до 2013 година е заемал поредно длъжностите шпионин в бранш „ Пране на пари ” и бранш „ Изпиране на пари ” към ГДБОП. От 2013 година до 2015 година е заемал управителна служба шеф бранш „ Противодействие на закононарушения, свързани с финансовата система ” къмотдел „ Противодействие на закононарушения във финансово-кредитната система ”при ГДНП – Министерство на вътрешните работи. От 2015 година до 2022 година е шеф на бранш „ Изпиране на пари и измами с фондове на Европейски Съюз ” къмотдел 04 „ Корупция и изпиране на пари “ при ГДБОП - Министерство на вътрешните работи.

През кариерното си развиване неведнъж е награждаван с оповестяване на признателност, и парични награди от името на Директорите на НСБОП, НСП, ГДКП и министъра на вътрешните работи, като през 2022 година е награден с „ Почетен знак на Министерство на вътрешните работи ” III степен, а през 2023 година с „ Почетен знак на Министерство на вътрешните работи ” II степен от министъра на вътрешните работи.

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР