Днес Бойко Борисов е замесил името ми в поредната порция

...
Днес Бойко Борисов е замесил името ми в поредната порция
Коментари Харесай

Христо Иванов: Борисов замеси името ми в поредната порция интриги, манипулации и откровени неистини

Днес Бойко Борисов е замесил името ми в следващата порция интриги, операции и откровени лъжи, типични за неговото политическо държание и връзка, написа в изказване на някогашния ръководител на " Да, България " Христо Иванов, оповестено във фейсбук страницата на " Да, България ".

Тази заран в коридорите на Народното събрание водачът на ГЕРБ изясни, че по отношение на наложените наказания е приказвал с доста от партньорските служби. Разговарял е „ неведнъж в кабинета си с Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов –  относно това по какъв начин да паднат глобите против Делян Пеевски “. " Тогава те спомагаха по всевъзможен начин, “ сподели Борисов пред медиите.

По този мотив Христо Иванов декларира в обявата си, че е изрично погрешно да е оказвал или обещавал подпомагане за премахването на американските или английски наказания във връзка с Делян Пеевски, написа Българска телеграфна агенция. 

“Борисов и Пеевски в никакъв случай не са имали никакви ограничавания, свързани с обикновена човешка честност, да злоупотребяват безсрамно с бездоказателствени неистини за компрометиране и задръстване устата на своите съперници, само че самото развиване на събитията от интервала 2022 - 2024 година удостоверява думите ми за всеки, който в действителност се интересува от истината “, написа Христо Иванов. И обществено, и във всякаква връзка съм застъпвал тезата, че тези наказания се опират на първо място на политическа оценка за неспособността на българските институции да се оправят със систематичната корупция и корист с обществена власт, която прави България рисков фактор и едва звено в атлантическата общественост за взаимно гарантиране на сигурността, прибавя той. 

Според някогашния ръководител на " Да, България “ казусът на Борисов е, че той " се е вградил в това статукво безусловно като мома в мост “. „ Винаги, когато е имал късмет да се разкачи от него, той в последна сметка избираше да удостовери безостатъчната си отдаденост и взаимозависимост на корупционния модел на завземане на българските институции, свързван на този стадий извънредно с Делян Пеевски. Изправен пред вероятността за поетапната разпродажба на ГЕРБ като независим политически фактор, той и през днешния ден още веднъж и още веднъж избира да печели време за продължение на личната си вегетация на политическата сцена, воден само от тежките си зависимости. Независимо от цената за България “, разяснява Иванов. 

Точно по тази причина, съгласно него, за водача на ГЕРБ е толкоз значимо да опита да отстрани глобите против Пеевски - тъй като те са присъда и за неговото лично политическо съществуване. И тъкмо по тази причина е правил всевъзможни опити, " постоянно много унизителни и постоянно за сметка на обществения интерес “, за облекчение ситуацията на Пеевски. Нещо, което през днешния ден се пробва да “нормализира ” обществено, насочвайки в същото време вниманието другаде посредством интриги и операции, показва Христо Иванов. 

" В интервала 2022-2024 година Борисов и Пеевски се надяваха, че против следващата реплика на промени, ще обезпечат реабилитация на своето криминално-властово дуо. Веднага след приемане на промените в Конституцията обаче стана ясно, че те не са реплика и техните хора в правосъдната власт започнаха да осъзнават и алармират, че измененията основават действителен проблем за модела и рискуват да доведат до неговия разпад, написа той.

Реагирам в този момент обществено единствено тъй като офанзивата на Борисов не е ориентирана просто против моето име, а има за цел да опита да обезсили дейностите на сътрудниците ми от “Да, България ” и ПП-ДБ против този циничен модел, които явно реализират избрани резултати, декларира Христо Иванов.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР