Джун Канг приспивала сина си Анди Джунг с истории за

...
Джун Канг приспивала сина си Анди Джунг с истории за
Коментари Харесай

Корейската война разделя семейства, ПьонгЧанг ги събира

Джун Канг приспивала сина си Анди Джунг с истории за Корейската война. За това по какъв начин тя освен разделила народи, само че и доста фамилии.

Нейният татко и прародител на Анди взел участие във войната. Никога не научили какво се е случило с околните на техните другари на север. Така и не разбрали дали са оживели или не.

А да следят по какъв начин Северна и Южна Корея ще бъдат едно цяло по време на церемонията на откриването на зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг ще бъде извънредно прочувствен миг за цялото семейство Канг.

Джун ще гледа обилната гала от първия ред с помощта на сина си . Ще изпита удоволствието да наблюдава от близко по какъв начин двете Кореи развяват един-единствен байрак - знак на мира, за който тя се е молила толкоз дълго.

Анди Джунг ще бъде в зелено и златно. Ще направи олимпийския си дебют за Австралия в обичайно мощен за Южна Корея спорт - шорттрек.

" За мен обединяването на Южна и Северна Корея значи доста повече от просто една гала ", споделя мама Джун.

" Олимпийските игри имат силата да събират всички дружно, без дискриминация на каквото и да е равнище. Дори може да обединят две разграничени страни ".

" Толкова се гордея с моя наследник. Благодаря на Австралия за дадения късмет и на всички, които го поддържат ", прибавя щастливата Джун.

Госпожа Канг се мести със фамилията си в Австралия, когато Анди е 12-годишен . Той тренира шорттрек в Южна Корея, само че тя го стопира от спорта, защото го намира за прекомерно рисков. Но в новата страна, борейки се с езиковата преграда, Анди отива на мястото, където се усеща най-удобно - на ледената пързалка .

Новината за излизането на Северна и Южна Корея под общ байрак на откриването на игрите на 9 февруари зае челни позиции в международните медии. Оптимистите имат вяра, че това е крачка напред към обединяването .

Критиците обаче считат, че водачът на Северна Корея Ким Чен-ун се интересува повече от слагане на кол в връзките сред Южна Корея и Америка, в сравнение с от нескончаем мир.

А уредниците на зимните олимпийски игри се надяват, че с присъединяване на Северна Корея в ПьонгЧанг, най-големият състезателен конгрес няма да бъде под прицел .

Преди началото на летните игри в Сеул 1988, сътрудници от Северна Корея взривяват аероплан на своята съседка, а гибелта си намират всичките 115 души на борда.

По време на международното състезание по футбол през 2002, поделено сред Южна Корея и Япония, КНДР нападна кораб на Южна Корея. Убити са шест души, ранени - доста повече.

Мотото на ПьонгЧанг 2018 е " обединени от пристрастеността ".



Според госпожа Канг синът й е въплъщение на това, което уредниците желаят да съставляват игрите през 2018-а.


" Зимните олимпийски игри към момента не са почнали, само че класирането му към този момент сплоти корейските общности в Австралия . Освен това той възпламени и други другари на Зеления континент, които не знаеха нищо за пързалянето с кънки ", твърди Джун.

" Той постоянно се е вълнувал мощно от спорта, а олимпийските игри са най-голямото събитие, за което един спортист може да си мечтае. Радвам се, че той прави нова сериозна крачка в кариерата си и то точно в страната, в която е роден. "

" Баща ми се би в Корейската война, както и доста родители на мои другари. Все още имам пресни детски мемоари по какъв начин фамилиите на мои връстници бяха разграничени сред Северна и Южна Корея. Повечето от тях в никакъв случай повече не видяха околните си. Дори не схванаха дали са живи. "

Такива истории Джули Канг споделя на сина си Анди като приказки за лека нощ.

Никой не може да предвижда дали Корейският полуостров в миналото ще бъде единен, само че госпожа Канг към този момент знае по какъв начин ще споделя историята за ПьонгЧанг на своите внуци.

" Ще бъде друга приказка за лека нощ " , има вяра тя.

" Ще посетим оборудването, в което Анди се е състезавал. Ще продължа историите за татко ми, тъй като олимпийските игри могат да се трансфорат в ключа към обединяването на двете Кореи . Това ще бъде нещо извънредно за всички корейски семейства ".

" Анди е в средата на цялата история. А тя ще ни свърже вечно ", прибавя гордо майката.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР