Джош Норис се отличи с два гола и донесе победата

...

Александър Георгиев се отчете с 32 спасявания за Колорадо

Джош Норис се отличи с два гола и донесе успеха 56 секунди преди края на продължението, а Отава Сенатърс надви над Лос Анджелис Кингс с 8:7 в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ).

Зак МакЮън също се разписа два пъти за " сенаторите ", а по едно попадение прибавиха Джейк Сандерсън, Дрейк Батерсън, Томас Шабо и Клод Жиру.

Антон Форсберг позволи три гола от девет удара, преди да бъде сменен от Мадс Согорд, който беше извикан по неотложност в понеделник сутринта, който път получи четири гола в своята врата от 17 удара.

Кевин Фиала и Алекс Лафериер вкараха по две попадения за " кралете ", които не са губили от " сенаторите " в постоянното време от 10 януари 2019 година насам.

Джейк Алън направи 20 спасявания и записа първи мач без позволен гол при успеха на Ню Джърси над Юта с 3:0.

Новобранецът Шеймъс Кейси, Стефан Нeйсен и Нико Хишиър означиха за " дяволите ", които завоюваха за четвърти път в пет мача. Ню Джърси пропусна плейофите предходната година. за Юта пък това е първо проваляне за сезона.

Сам Райнхарт вкара при числено предимство и добави гол, с който даде преднина на Флорида през втория интервал, а защитаващият Купа " Стенли " отбор надви над Бостън с 4:3.

Антон Лундел също означи два гола, а Сергей Бобровски отпрази 25 изстрела за отбора Флорида, която отстрани Бостън от плейофите във всеки от последните два сезона.

Мейсън Лорей и Джони Бийчър записаха по гол и асистенция за Брюинс, а Марк Кастелиц направи три асистенции.

Крис Крайдър се разписа в края на втория интервал при триумфа на Ню Йорк Рейнджърс против Детройт с 4:1.

Крейдер отклони удара на Мика Зибанеджад 2:55 минути преди края на третината, с цел да направи 2:1, откакто тимовете си размениха по един гол в първата част. Алекси Лафрениер, Райли Смит и Зибанеджад също означиха за Рейнджърс, а Игор Шестьоркин направи 31 спасявания.

Дилън Ларкин беше прецизен за Детройт.

Ларс Елер означи две попадения против някогашния си тим, Евгени Малкин записа гол и две асистенции, а Питсбърг победи Монреал с 6:3 в различен мач от тази нощ в НХЛ.

За Питсбърг се разписаха още Крис Летанг, Кевин Хейс и Рикард Ракел, а Тристан Джари отрази 24 удара.

Сидни Кросби не съумя да се отличи, което го остави на една точка от рекордните 1600. 37-годишният хокеист се стреми да стане едвам 10-ият състезател в историята на НХЛ, достигнал тази граница.

Кейдън Гули, Юрай Слафковски и Емил Хайнеман бяха точни за Монреал.

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 32 спасявания, само че Колорадо загуби от Ню Йорк Айлъндърс с 2:6.

Брок Нелсън вкара първите си два гола за сезона в границите на 2:49 минути, а " островитяните " донесоха победа за треньора Патрик Роа в първия му мач в Денвър.

Роа завоюва две от четирите си Купи " Стенли " с Колорадо и беше треньор на тима в продължение на три години, преди да се отдръпна месец преди подготвителния лагер през 2016 година.

За Айлъндърс се отличиха още Антъни Дюклеър, Кайл Палмиери, Андерс Лий и Матю Барзал, а Иля Сорокин спря 32 удара.

Калъм Ричи осъществя първия си гол в НХЛ, а Кейси Мителщад също беше прецизен за Колорадо.