Джордън Томпсън се класира за втория кръг на турнира по

...

Томпсън, Вердаско и Тиафо с победи в Нур-Султан

Джордън Томпсън се класира за втория кръг на шампионата по тенис в Нур-Султан (Казахстан) с награден фонд от над 273 хиляди $. Поставеният под номер осем в схемата австралиец се наложи мъчно след поврат с 5:7, 7:6 (6), 6:2 над Камерън Нори.

В решителния сет Томпсън реализира два пробива и завоюва дуела при третия си мачбол. Срещата продължи 159 минути, а напред продължава и американецът Томи Пол. Поставеният под номер седем Пол отстрани италианеца Стефано Травалия след триумф в две елементи със 7:6 (2), 6:3.

Във втория кръг американският тенисист ще играе против Раду Албот от Молдова, който победи с 4:6, 6:4, 6:4 казахстанеца Дмитри Попко.

Испанецът Фернандо Вердаско също продължава напред след успеха си с 6:4, 7:6 (5) австралиеца Джеймс Дъкуърт. Следващият съперник на ветерана в шампионата е поставеният под номер четири Джон Милман (Австралия).

Франсис Тиафо от Съединени американски щати в профил французина Корентен Муте след победа с 6:3, 6:2. Така 22-годишният американец се реваншира за загубата си от същия съперник преди две седмици в Сардиния (Ит). За място на четвъртфиналите Тиафо ще срещне номер две в схемата Миомир Кечманович.