Джонатан Марчесо вкара първия от трите гола за Вегас Голдън

...

Вегас се върна на победния път при визитата си на Сан Хосе

Джонатан Марчесо вкара първия от трите гола за Вегас Голдън Найтс при числено предимство при триумфа на отбора с 3:1 като посетител на Сан Хосе Шаркс в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Това беше първи домашен мач за Сан Хосе от близо година насам, откакто те стартира своя сезон с 12 следващи гостувания, поради възбраната на управляващите в Сан Хосе за осъществяване на спортни мероприятия, даже и те да са без аудитория.

Марк Стоун и Чандлър Стивънсън също бяха точни за Вегас, а Марк-Андре Флюри избави 24 изстрела.

Томас Хертъл се разписа за отбора на Шаркс, който позволи своето осмо проваляне в 13 мача през сезона.

Сейнт Луис победи Аризона с 5:4 след продължение, а Майк Хофман осъществя победния гол в 1:49 минута на спомагателното време.

Това е шести от седем следващи мача сред двата отбора. До момента тимовете имат по три триумфа, а най-дългата серия в постоянния сезон в историята на НХЛ ще приключи в понеделник.

Иван Барбашев се отличи с гол и асистенция за спечелилите, а Кайл Клифърд и Зак Санфорд също се разписаха. Джордан Кайру изравни за 4:4 5:37 минути преди края на постоянното време.

Ню Йорк Айлендърс победи Бостън с 4:2 след два гола на Жан-Габриел Паго и по един на Матю Барзал и Джордан Ебърли.

Брад Маршан и Патрис Бержерон бяха точни за Бостън.

Тампа Бей разгроми Флорида с 6:1, а Монреал завоюва против Торонто с 2:1 с надвит гол на Брендън Галахър 3:07 минути преди края.

Винсънт Трочек вкара единствения гол при дузпите за триумфа на Каролина против Далас с 4:3.

Чикаго победи Кълъмбъс с 2:1 след продължение с гол на Алекс ДеБринкат 35 секунди след началото на спомагателното време.

Отава завоюва против Уинипег с 2:1, Детройт надви над Нешвил с 4:2, а Ванкувър победи Калгари с 3:1.