Джон Иснър се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в

...

Джон Иснър елиминира Чилич в Маями

Джон Иснър се класира за четвъртфиналите на Мастърс шампионата в Маями след победа над международния номер 3 Марин Чилич. Американецът отстрани своя противник след победа със 7-6(0), 6-3 в мач траял час и 27 минути. Това бе десети дуел сред двамата, като Иснър записа едвам третата си победа над хърватина.

И двамата тенисисти разчитаха на мощния си начален удар и разумно първият сет мина без пробиви. В тайбрека обаче 208-сантиметровият американец бе непогрешим и завоюва сета след изрично 7-0 в своя изгода. Вторият сет още веднъж бе много равносилен, като решаващият миг пристигна в осмия гейм, при който Иснър проби и получи опция да сервира за мача. Американецът бе праволинеен при подаването си и с гейм на нула да завърши мача.

В спор за място на полуфиналите той ще срещне корееца Хьон Чунг, който победи с 2-0 сета Жоао Соуса от Португалия. /БГНЕС