Джоел Ембийд вкара кош 1.1 секунди преди края на редовното

...

С кош секунда преди края и общо 39 точки Джоел Ембийд донесе победата на Филаделфия над Портланд

Джоел Ембийд вкара панер 1.1 секунди преди края на постоянното време, с цел да донесе успеха на Филаделфия 76-ърс със 120:119 над гостуващия отбор Портланд Трейл Блейзърс в най-драматичния мач от програмата на Националната баскетболна асоциация, игран тази нощ.

Ембийд вкара победния панер със завъртане обратно на 360 градуса през центъра на Портланд Юсуф Нуркич, като по този начин даде първия и единствен задатък на Филаделфия в мача.

Роденият в Камерун баскетболист приключи срещата с 39 точки, като тъкмо неговото показване бе в основата на обрата, който сътвориха домакините от закъснение от 21 точки малко преди края на първото полувреме.

Джеймс Хардън добави още 19 точки и 9 асистенции на сметката си за четвъртата поредна победа на Сиксърс, а Тайрийс Макси и Де`Антъни Мелтън се отличиха с по 13 точки.

За Портланд над всички бе Анфърни Саймънс, който означи 34 точки. Джеръми Грант добави 24 точки, а звездата на " пионерите " Деймиън Лилард приключи с 22 точки и 11 асистенции.