Джоел Ембийд вкара 35 точки и направи 11 борби, Джеймс

...

ОБЗОР: Филаделфия пречупи Лейкърс

Джоел Ембийд вкара 35 точки и направи 11 битки, Джеймс Хардън добави 24 точки с 13 асистенции и Филаделфия реализира трагичен триумф със 113:112 в неделя над Лос Анджелис Лейкърс.

ЛеБрон Джеймс вкара 35 точки с 10 асистенции за Лейкърс, до момента в който доближаваше марката от 38 000 точки в кариерата му с панер от първата четвърт. Джеймс е един от двамата играчи с сходно достижение, като той се доближава към Карим Абдул-Джабар, който е водач по този индикатор с 38 387 точки.

Ръсел Уестбрук означи 20 пункта с 14 битки и 11 асистенции за Лейкърс в неговия четвърти трипъл-дабъл през акцията.

Никола Йокич вкара тройка 1,2 секунди преди края, с цел да запише 17 точки, 14 асистенции, 10 битки и домакинът Денвър победи Орландо със 119:116.

Арън Гордън означи 25 точки, Джамал Мъри имаше 18, а Майкъл Портър-младшизавърши с 16 за Денвър, който завоюва 13 следващи домашен мача. Маркел Фулц вкара 20 точки, Франц Вагнер 19, Паоло Банчеро добави 18 за Меджик.

Деймиън Лилард записа 40 точки и 6 асистенции, а Портланд доближи до победа над гостуващия Далас със 140:123, който беше без водача по точки в НБА Лука

Дончич. Словенецът не игра заради контузия в левия гален.

Никола Вукчевич  записа 43 точки, с което изравни върховото си достижение в кариерата му, с цел да изведе домакина Чикаго Булс до победа над Голдън Стейт със 132:118. Така Булс приключи отрицателна серия от 11 загуби от настоящия първенец. Зак ЛаВийн поддържа Вучевич с 27 точки, 9 битки и 6 асистенции. Клей Томпсън бе най-резултатен за Голдън Стейт с 26 точки, а Стеф Къри добави дабъл-дабъл с 20 точки и 10 битки.

Джош Гиди и Шай Гилгеус-Александър означиха по 28 точки като Оклахома Сити се наложи над Бруклин Нетс със 112:102. Сет Къри бе най-резултатен за Нетс с 23 точки.

Харисън Барнс вкара 29 точки, а Домантас Сабонис добави 18 точки, 18 битки и 8 асистенции при успеха на Сакраменто Кингс като посетител на Сан Антонио Спърс със 132:119. Де`Арън Фокс добави 23 точки за Кингс, а Дейвион Мичъл означи 19 влизайки от пейката. Якоб Поелтъл поведе Спърс с 23 точки, до момента в който Джош Ричардсън добави 21.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 32 победи/12 загуби, Бруклин 27/15, Филаделфия 27/16
Централна дивизия: Милуоки 27/16, Кливланд 27/17, Индиана 23/21
Югоизточна дивизия: Маями 24/20, Атланта 21/22, Вашингтон 18/25

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Сакраменто 24/18, Лос Анджелис Клипърс 23/22, Голдън Стейт 21/22
Югозападна дивизия: Мемфис 29/13, Ню Орлиънс 26/17, Далас 24/21
Северозападна дивизия: Денвър 30/13, Минесота 22/22, Портланд 21/22
Източник: novsport.com