Джоел Ембийд реализира 41 точки и 10 борби при победата

...

Джоел Ембийд се завърна в игра за Филаделфия с 41 точки и 10 борби при победата над Хюстън в НБА

Джоел Ембийд осъществя 41 точки и 10 битки при успеха на Филаделфия над Хюстън със 124:115 като хазаин в дуел от постоянния сезон в НБА.

Ембийд пропусна седем от последните девет мача на Филаделфия, в това число последните три поради контузии на коляното и глезена. При завръщането си той записа 17-и следващ мач, в който отбелязва най-малко 30 точки и 16-и следващ с най-малко 30 точки и 10 битки.

Тайрийз Макси добави 27 точки, а Патрик Бевърли осъществя 11 за домакините. Джейлън Грийн поведе Хюстън с 20 точки, до момента в който Алперен Шенгюн означи 19 точки за гостите.

Мемфис надви вкъщи над Голдън Стейт със 116:107 в друга среща от шампионата на НБА. Винс Уилямс-младши и Джей Джей Джаксън записаха най-хубави достижения надлежно от 24 и 23 точки за Гризлис, които бяха без Джа Морант, Маркъс Смарт и Дезмънд Бейн, а Стеф Къри направи две неточности в основни моменти от четвъртата част. Къри приключи срещата с 26 точки и 8 асистенции за Уориърс, които разчитаха на Дреймонд Грийн, завърнал се в игра откакто пропусна 16 дуела. Първите 12 от тях бяха поради наказване от НБА. Грийн се регистрира със 7 точки, 7 битки и 4 асистенции, влизайки като запаса за Голдън Стейн.

Далас реализира домакинска победа над Ню Орлиънс със 125:120 след 42 точки на Кайри Ървинг. Тим Хардауей-младщи означи девет тройки и общо 41 точки за триумфа на Маверикс. Джош Грийн добави 13 точки в отсъствието на Лука Дончич, който има проблеми с глезена. Зайън Уилямсън вкара 30 точки за Пеликанс, а Си Джей Маккълъм добави 23.

Орландо се оправи с Ню Йорк с 98:94 като посетител. Коул Антъни осъществя 6 точки в последните 6 минути и половина за Орландо, който навакса пасив от 7 точки в последния интервал, с цел да пречупи домакините от Ню Йорк.

Паоло Банкеро вкара 5 от своите 20 точки при серията от 17:6 за Меджик, а Майлс Макбрайд записа най-хубаво персонално достижение от 20 точки при отсъствието на Джейлън Брънсън във втори следващ мач.

В различен мач от миналата нощ в НБА Атланта победи Сан Антонио със 109:99 като хазаин, а Трей Йънг мина границата от 10 хиляди осъществени точки в лигата, отбелязвайки 36 точки, 6 битки и 13 асистненции за триумфа на Хоукс. Джейлън Джонсън добави 16 точки, 10 битки и 7 асистенции за Атланта.

Вашингтон позволи домакинска загуба от Детройт със 117:129 след 34 точки на Алек Бъркс, Донован Мичъл вкара 34 точки за триумфа на Кливланд над Чикаго със 109:91 като хазаин, а Бруклин претърпя проваляне от Маями със 95:96 след продължение. Джими Бътлър се регистрира с 31 точки при завръщането си на терена след травма.

Торонто загуби от Бостън с 96:105, Юта се наложи като хазаин на Индиана със 132:105, до момента в който Лос Анджелис Лейкърс надигра Оклахома със 112:105 като хазаин след 27 точки на Антъни Дейвис и 25 точки на ЛеБрон Джеймс.