Джо Байдън ще се бори за втори мандат. Президентът обяви

...
Джо Байдън ще се бори за втори мандат. Президентът обяви
Коментари Харесай

Байдън обяви, че отново ще се бори за Белия дом

Джо Байдън ще се бори за втори мандат. Президентът разгласи кандидатурата си с видеопослание, публикувано в обществените платформи.

Негов сътрудник в конкуренцията още веднъж ще е Камала Харис. Байдън е на 80 и е най-възрастният американски държавен глава.

Според изследванията това тормози даже гласоподавателите, последователи на личната му Демократическа партия.

Първите думи на Байдън: Свободата, персоналната независимост е фундаментална за нас американците. Няма нищо по-важно, по свещено - по този начин стартира триминутният клип, с който се кандидатира за втори мандат на изборите през 2024 година.

По думите му битката за душата на Америка - надписът на първата му акция, продължава.

" Кандидатирам се още веднъж, тъй като познавам Америка. Защото знам, че сме положителни и почтени хора. Нека да довършим тази работа " - приключва посланието на Джо Байдън.

Тези 3 минути обаче не са изброяване на триумфите на Джо Байдън, а предизвестие за спор и заплаха, разяснява BBC. Клипът стартира с щурма на Капитолия от януари 21 година, следват фрагменти от митингите против възбраната на абортите, и едвам по-късно се изброяват достиженията на президента.

В редиците на демократите той няма заслужен противник и се чака да завоюва номинацията на партията. Ако победи и приключи и 2рия си мандат, ще бъде на 86 години и ще е най-старият президент в историята на Съединени американски щати.

Социологическо изследване на NBC News демонстрира, че 70% от американците не желаят Байдън да се кандидатира още веднъж, 51 на 100 измежду последователите на демократите също са срещу.

" Бих предпочела тази опция да беше получил някой малко по-млад, със свежи хрумвания за страната ни ", съобщи Джемима Хомауу, гражданин на Вашингтон.

" Харесвам свършеното от Байдън. Но избирам да не се беше кандидатирал още веднъж. Аз съм на 72. Той е по-стар от мен. Прекалено е остарял за тази работа ", разяснява Роджър Тилтън, гражданин на Вашингтон.

Избирателите не са във екстаз и от допустимо повтаряне на борбата Байдън против Тръмп от 2020 година. Екстравагантният милиардер стана първият в историята американски президент с повдигнати обвинявания. Но към този момент стартира акцията си за втори мандат и не закъсня с реакцията си за Байдън. В онлайн обръщение назова администрацията на Байдън " неуспех ".

" Можете да вземете петимата най-лоши президенти в американската история, да ги съберете дружно - вредите, които те са предизвикали не могат да се сравнят с това, което Джо Байдън, аргументи на нашия народ за малко време. Дори не е близо! "

В възможна конкуренция сред Байдън и Тръмп актуалният президент води с 43% на 38%, демонстрира социологически изследване на Ройтерс.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР