Джо Байдън и Владимир Путин са се договорили да продължат

...
Джо Байдън и Владимир Путин са се договорили да продължат
Коментари Харесай

Кремъл разкри подробности от разговора с Байдън

Джо Байдън и Владимир Путин са се договорили да продължат контактите си. Това съобщи помощникът на съветския президент Юрий Ушаков след телефонен диалог сред главите на двете страни, съобщи кореспондентът на RBC.

„ Руската страна ще проучва деликатно [предложенията на Байдън], ние безспорно ще ги вземем поради, само че, за жалост, тези съображения не засягат централните основни съветски претенции “, сподели Ушаков.

Помощникът на президента уточни, че Русия не е получила отговор всъщност по отношение на предложенията за това Украйна да не се включва в НАТО, връщането на инфраструктурата на алианса към положението от 1997 година и отхвърли за разполагане на непознати въоръжени сили на украинска територия.

Путин изясни в детайли на Байдън за какво е назряла нуждата от решение на въпроси, свързани с тези тематики, продължи Ушаков.

В същото време помощникът на президента означи, че естеството на диалога е " много уравновесен и настоятелен ", а Байдън даже се базира на опита на своите прародители, които през годините на Студената война направиха всичко, с цел да избегнат злополуката.

„ Той [Байдън], както сподели, е последовател на дипломатическия път и очерта редица съображения, които съгласно него регистрират доста съветски опасения “, добави Ушаков.

Той означи също, че президентите не са обсъждали случая с подводницата на Съединени американски щати покрай остров Уруп, а Байдън „ предстоящо “ загатна за вероятни антируски наказания, само че не ги акцентира.

„ Съединените щати разпалват нервност към нахлуването в Украйна, което сякаш възнамерява Русия, а паралелно с това помпат Киев с оръжие”, уточни помощникът на съветския президент, представен от ТАСС и Българска телеграфна агенция.

Така представителят на Кремъл разяснява обявата на вестник " Политико ", съгласно която Байдън в петък в диалог с водачи на съюзнически страни декларирал, че Русия можело да нападне Украйна на 16 февруари. " Ние изложихме нашите съображения и няколко пъти подчертахме, че не разбираме за какво е належащо да се дава на медиите явно лъжлива информация за нашите, съветските, планове ", сподели той.

„ Американците изкуствено раздухват нервност към по този начин нареченото планувано съветско навлизане, сочат дори дати на нахлуването, а редом с това дружно със съдружниците си помпат военните мускули на Украйна, отпускат се основни финансови запаси за модернизиране на украинската войска, усилва се броят на изпращаните военни инструктори ", съобщи Ушаков.

По думите му в последните дни и часове обстановката към предвижването на съветските войски на тяхна лична територия " просто е доведена до парадокс ".

Свързани вести Байдън се закани на Путин: Ще ви причиним съществени вреди, в случай че нападнете Украйна СНИМКА Игра с огъня: Байдън оповестил точната дата на съветска инвазия в Украйна Часове на договаряния: Ще се реши ли рецесията Русия-Украйна СНИМКИ
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР