Джими Бътлър записа 16-и трипъл-дабъл в кариерата си при успеха

...

Джими Бътлър записа 16-и трипъл-дабъл в кариерата си при успеха на Маями над Сан Антонио

Джими Бътлър записа 16-и трипъл-дабъл в кариерата си при триумфа на Маями Хийт над Сан Антонио Спърс със 116:104 в мач от постоянния сезон на НБА.

34-годишният деец приключи със 17 точки, 11 битки и 11 асистенции, а също така лиши три топки и не направи търноувър. Най-резултатен бе Тайлър Хиро с 24 точки за Хийт, до момента в който Бам Адебайо записа 20 при 10/14 в стрелбата.

Сан Антонио загуби пети следващ мач, макар 18-те точки и 13 битки на първия избор в драфта Виктор Уембеняма. Това бе 25-ият дабъл-дабъл на французина през сезона.

Си Джей Макколъм вкара 25 точки и Зайън Уилямсън добави 21 с 10 битки, а гостуващият Ню Орлиънс Пеликанс надделя Лос Анджелис Клипърс със 117:106 за четвъртата си поредна победа над този противник. Брендън Инграм добави 15 точки, а Джеймс Хардън записа 18.

Клипърс са водачи в Тихоокеанската дивизия с 4.5 мача пред Финикс Сънс и 5 пред Сакраменто Кингс, който отстъпи със 120:133 на Детройт Пистънс с Александър Везенков в състава си.

Андрю Уигинс означи 21 точки и завоюва 10 битки, а Голдън Стейт Уориърс победи Филаделфия 76ърс със 127:104.

Клей Томпсън и Джонатан Куминга вкараха по 18 точки, а Лестър Куиноне се регистрира с 13. Стеф Къри пък приключи с девет точки, откакто игра 25 минути за Голдън Стейт. От другата страна отсъстваше миналогодишният MVP Джоел Ембийд, който пропусна четвърти следващ мач на Фили поради контузия в коляното.

Ембийд претърпя интервенция във вторник и след към месец ще получи спомагателни сведения за възобновяване си. Без него Филаделфия е с баланс 4-12 през сезона.

Рики Каунсил приключи със 17 точки, до момента в който Кей Джей Мартин добави 15 за Сиксърс.

Кристапс Порзингис вкара 13/19 стрелби за 31 точки и Бостън победи Атланта Хоукс със 125:117. Дерик Уайт пък наниза четири тройки единствено в последната четвъртина и приключи с 21 точки за водачите в Източната конференция, които имат цели пет мача преднина против втория Кливланд Кавалиърс.

Донован Мичъл вкара 40 точки за Кливланд, който завоюва със 114:106 против Вашингтон Уизърдс в различен мач от сряда вечер. Еван Моубли добави 22 точки след 9/10 в стрелбата от игра и по този начин Кавс завоюваха за седми следващ път. Това е най-дългата дейна серия в НБА.