Джими Бътлър се завърна и поведе Маями за втори успех срещу Ню Йорк
Джими Бътлър се завърна и поведе Маями за втори триумф против Ню Йорк в полуфиналните плейофи на Източната конференция от НБА. Хийт завоюва безапелационно със 105:86 и поведе с 2-1 пбеди в серията.
Бътлър, който пропусна втория мач поради травма, бе най-резултатен в мача с 28 точки. Макс Стръс приключи с 19 за Сънс.
Ел Ей Лейкърс пък се наложи над защитаващия купата си Голдън Стейт със 127:97 и води с 2:1 в серията на Запад.
Антъни Дейвис записа дабъл-дабъл - 25 точки и 13 битки, а ЛеБрон Джеймс добави 21 точки и 8 битки за триумфа. Така водачът на Лейкърс доближи границата от 2482 битки в плейофите и се изкачи до петото място в историята по този индикатор. Джеймс задмина Карим Абдул-Джабар (2481).
Пред него са още единствено Шакил О " Нийл (2508), Тим Дънкан (2859), Уилт Чембърлейн (3913) и Бил Ръсел (4104).
Стеф Къри приключи с 23 точки за Уориърс, а Андрю Уигинс добави 16. Шампионите изоставаха с 1:2 и в предходния кръг против Сакраменто, само че съумяха да завоюват в седем мача.
Следващият мач от серията сред Лейкърс и Голдън Стейт ще бъде на 9 май. /БГНЕС




