Джими Бътлър реализира 41 точки, 9 борби и 5 асистенции

...

Маями поведе на Бостън във финалната серия на Изток в НБА след рецитал на Джими Бътлър

Джими Бътлър осъществя 41 точки, 9 битки и 5 асистенции за успеха на Маями Хийт над Бостън Селтикс със 118:107 като хазаин в първата среща от финала на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Така Маями поведе с 1:0 триумфа, а вторият конфликт е в четвъртък. Бътлър изигра отлична трета четвърт, в която означи 17 точки, а Хийт наваксаха пасив от 13 точки, който бяха натрупали във втората част.

Домакините завоюваха третия интервал с 39:14 и поведоха с 93:76. Тайлър Херо записва 18 точки и 8 битки, Гейб Винсен добави 17 точки, 2 битки и 3 асистенции, а Бам Адебайо се включи с 10 точки и 4 битки за успеха. Херо беше фаулиран при пукотевица от тройката и осъществя трите наказателни удара за преднина от 20 точки при 96:76 за домакините 10:45 минути преди края.

Маями беше без Кайл Лоури, който пропусна седми от последните девет мача на отбора.

Джейсън Тейтъм бе най-полезен за гостите с 20 точи, 8 битки и 6 асистенции, плюс 4 отнети топки. Джейлън Браун се регистрира с 24 точки и 10 битки.

Jimmy Butler went off for 41 points on 63% from the field, while serving up a lockdown performance on the defensive end with 4 steals and 3 blocks!: 41 PTS, 9 REB, 5 AST, 4 STL, 3 BLK