Джейсън Тейтъм записа петия 50-точков мач в кариерата си при

...

Джейсън Тейтъм с 51 точки, Бостън победи Шарлът със 130:118

Джейсън Тейтъм записа петия 50-точков мач в кариерата си при успеха на Бостън Селтикс със 130:118 над Шарлът Хорнетс като посетител.

Тейтъм приключи срещата с 51 точки и стана водач по най-вече 50-точкови мачове в историята на " келтите ", изпреварвайки Лари Бърд, който имаше четири сходни дуела. За да реализира впечатляващия си актив, Тейтъм вкара 7 тройки и бе прецизен при всичките си 14 опита от наказателната линия.

В отсъствието на Джейлън Браун Дерик Уайт вкара още 19 точки за Бостън, а с 16 приключи Малкълм Брогдън, като Бостън реализира 33-тата си победа в 45 мача този сезон.

За домакините от Шарлът Джейлън МакДаниелс вкара рекордните в кариерата си 26 точки, а с 25 приключи ЛаМело Бол

.

Стеф Къри вкара 41 точки, а Джордан Пул добави 32 за успеха на Голдън Стейт Уориърс със 127:118 при визитата на Вашингтон Уизардс.

Шампионите изоставаха с осем точки при започване на последната четвърт, само че с помощта и на Дреймонд Грийн съумяха да извърнат резултата. Тежкото крило вкара всичките си четири стрелби от игра в последната четвърт, в това число две тройки за общо 11 точки. Грийн приключи мача със 17 точки и 10 асистенции, а Голдън Стейт към този момент е с индикатори от 22 победи и 22 загуби, с които заема седмо място в Западната конференция на НБА.

За Вашингтон най-резултатен в мача бе латвиецът Кристапс Порзингис с 32 точки. Монте Морис прибави 17 точки и 10 асистенции, а Кайл Кузма приключи с 16 точки и 11 битки.