Джейсън Тейтъм записа 49 точки, 11 борби и вкара 8

...

Джейсън Тейтъм с постижение за историята при победа на Бостън над Маями

Джейсън Тейтъм записа 49 точки, 11 битки и вкара 8 за 12 тройки за триумфа на Бостън със 134:121 против Маями в мач от постоянния сезон на НБА. Това е вторият път в кариерата на 24-годишния състезател, в който той приключва с 45+ точки, 10+ битки и 8+ тройки в един мач. Преди него никой различен състезател в Лигата не се и доближавал до сходно достижение.

Джейлън Браун добави 26 точки след неявяване от един мач заради травма врата. Малкълм Брогдън приключи с 21, реализирайки пет от 22-те тройки за Селтикс в мача.

Макс Щрус означи 23 точки, в това число пет тройки за Хийт. Бам Адебайо добави 23, преди да бъде изпъден в последните секунди за две механически нарушавания. Тайлър Херо вкара 22 точки и даде девет асистенции.

Ел Ей Лейкърс се наложи над Портланд със 128:109 и записа трета победа в последните си четири мача от Лигата.

ЛеБрон Джеймс приключи с 31 точки, от 7 битки и 8 асистенции. Антъни Дейвис оформи дабъл-дабъл – 27 и 12 битки. Остин Рийвс завърши с рекордните за сезона 22 точки плюс 8 асистенции.

Тройка на Ръсел Уестбрук изведе Лейкърс напред с 97:82 в края на третата четвърт. След като разреши поврат против Индиана в понеделник, водейки със 17 точки, този път отборът от Ел Ей не се отпусна и водени от ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис стигнаха до триумфа.

Джеръми Грант бе най-резултатен за Портланд с 27 точки и 5 асистенции. Анфърни Саймънс вкара 22 в добавка към 8 асистенции. Джъстис Уинслоу остана с 21 точки и 5 битки.

Кевин Дюрант осъществя 39 точки при триумфа на Бруклин Нетс над гостуващия Вашингтон Уизардс със 113:107 . Звездата на Нетс добави 5 битки и също толкоз асистенции към своята статистика за към 37 минути на паркета. Кайри Ървинг вкара още 27 за спечелилите. За Уизардс Кристапс Порзингис приключи с " дабъл-дабъл ", реализирайки 27 точки и 19 битки, а Брадли Бийл добави още 25.

С триумфа Бруклин Нетс излезе на 8-а позиция в Източната конференция с актив от 12 победи и 11 загуби. Уизардс са 9-и с равна статистика от триумфи и провали - по 11.