Джейсън Тейтъм вкара рекордните си за сезона 49 точки при

...

Тейтъм, Букър и Дюрант изригнаха в НБА тази сутрин

Джейсън Тейтъм вкара рекордните си за сезона 49 точки при успеха на Бостън Селтикс със 134:121 над Маями Хийт в среща от следващия кръг в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада. Мачът в зала " Търговско дружество Гардън " в Бостън беше изгледан онлайн от английския престолонаследник принц Уилям и неговата брачна половинка Кейт Мидълтън, които останаха удовлетворени от успеха на домакините в повторението на финала от Източната конференция през предишния сезон.

С триумфа " келтите " усилиха на пет серията си от следващи победи и на 10 тази в личната си зала. За Маями пък това бе осма загуба в 10 мача надалеч от вкъщи този сезон.

Тейтъм вкара осем от 12-те си опита от тройката, а също така хвана и 11 битки, с което също бе водач измежду всички играчи. Джейлън Браун добави още 26 точки за Бостън, а гардът Малкълм Брогдън завърши с 21.

За отбора на Маями най-резултатни бяха Бам Адебайо и Мак Щрус, които се регистрираха с по 23 точки. Тайлър Хиро добави 22, а Кайл Лаури остана с 14.

Девин Букър осъществя рекордните си за сезона 51 точки, освен това в границите на единствено първите три четвърти, при успеха на Финикс Сънс със 132:113 над гостуващия Чикаго Булс.

" Слънцата " водеха в резултата през безусловно целия мач, а при започване на последната четвърт задатъкът им доближи 27 точки. Центърът Деандре Ейтън добави 30 точки и хвана 14 битки за спечелилите, които към този момент има 12 победи и единствено една загуба вкъщи този сезон.

За отбора на Чикаго, който вкара единствено четири от 25 опита от тройката, с 29 точки приключи ДеМар ДеРоузън, а 21 добави Зак ЛаВийн.

Грейсън Алън вкара тройка 30.9 секунди преди края, с която оказа помощ на Милуоки Бъкс да поведе и в последна сметка да завоюва със 109:103 при гостуването си на Ню Йорк Никс в различен мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада. Алън приключи мача с едвам 11 точки, само че единствената му тройка в дуела пристигна в най-подходящия вероятен миг.

Най-резултатен за Милуоки с 37 точки и 13 битки бе Янис Антетокунбо. 14 от тези точки пристигнаха в последната четвърт на мача, само че гръцкият национал бе изпъден от игра за шест персонални нарушавания минута преди края. Гардът Джру Холидей добави още 22 точки за триумфа на Милуоки, до момента в който за Ню Йорк с 26 точки приключи Ар Джей Барет. Впечатляващ мач пък записа центърът Мичъл Робинсън, който вкара 15 точки и овладя 20 битки, 11 от тях под коша на Милуоки.

Кевин Дюрант вкара 39 точки за успеха на Бруклин Нетс със 113:107 над Вашингтон Уизардс и за пръв път през сезона " мрежите " имат повече на брой победи, отколко загуби. За Дюрант това бе четвърти следващ мач с най-малко 30 точки, като той вкара при 13 от 20-те си опита за пукотевица от игра. С успеха нюйоркчани към този момент имат 12 триумфа и 11 провали.

За гостите от Вашингтон с 27 точки приключи латвиецът Кристапс Порзингис, а по 25 прибавиха Кайл Кузма и Брадли Бийл.

ЛеБрон Джеймс вкара 31 точки, а Антъни Дейвис прибави 27 за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 128:109 над гостуващия Портланд Трейл Блейзърс. Остин Рийвс вкара още 22 точки за " езерняците " в осмия си мач като титуляр през сезона, които се реваншираха на почитателите в Лос Анджелис за провалянето от Индиана Пейсърс по-рано през седмицата, когато пропиляха задатък от 17 точки в последната четвърт.

При отсъствието на Деймиън Лилард за Портланд 27 точки вкара Джеръми Грант, а Анфърни Саймънс се регистрира с 22.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages