Джейсън Тейтъм вкара 44 точки, а Джейлън Браун добави 5

...

Тейтъм вкара 44 точки за Бостън в НБА

Джейсън Тейтъм вкара 44 точки, а Джейлън Браун добави 5 от своите 25 в продължението при успеха на Бостън против Лос Анджелис Лейкърс със 122:118 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Селтикс поведоха с 20 точки през второто полувреме, преди Лейкърс да направи поврат и да вземе задатък със 106:93 малко повече от четири минути преди края. Тейтъм вкара панер 17.8 секунди преди сирената, с цел да изравни 110:110 и да прати мача в продължение. В добавеното време играчите на Бостън поведоха с 122:114 и съумяха да завоюват мача.

Маркъс Смарт вкара четири тройки и общо 18 точки за триумфа.

За Лейкърс Антъни Дейвис записа 37 точки и 12 битки, само че също по този начин пропусна два наказателни удара 28 секунди преди края на постоянното време. ЛеБрон Джеймс означи 33 точки.

Двата отбора изиграха ужасно второ полувреме, в което Лейкърс преодоляха пасив от 61:81 в средата на третата четвърт със серия от 45:12. След това Бостън стопи преднината на Лос Анджелис от 106:93 във финалните 3:40 минути със серия 17:4.

Ръсел Уестбрук се отличи с 20 точки и 14 асистенции за Лос Анджелис, само че също по този начин пропусна три открити стрелби в продължението, в което Селтикс вкараха 12 следващи точки.

Янис Адетокунбо се регистрира с 30 точки, а Боби Портис приключи с 25 точки и 11 битки, с цел да изведе Милуоки до триумф със 128:111 против Голдън Стейт в мач сред последните два първенеца в НБА.

Стеф Къри означи 20 точки, макар че пропусна седем от 10-е опита за три точки. Джордан Пуул добави 18 точки, а Клей Томпсън 14 за отбора на Голдън Стейт, който позволи трето следващо проваляне и има баланс от 2:12 като посетител от началото на сезона.

Джоел Ембиид вкара 31 точки, а Джеймс Хардън записа 21 точки и 15 асистенции за триумфа на Филаделфия против Сакраменто със 123:103. Тобиас Харис също вкара 21 точки за Сиксърс, които завоюваха три следващи победи. Домантас Сабонис беше най-резултатен за " кралете " с 22 точки.

Хюстън завоюва против Финикс със 111:97 след 26 точки на Джейлън Грийн и 18 на Кевин Портър младши. Малик Бийзли осъществя пет тройки и вкара 21 точки за триумфа на Юта против Ню Орлиънс със 121:100.

Зион Уилямсън вкара 26 точки за 26 минути, а Йонас Валанчунас 15, само че Пеликанс прекъснаха серията си от седем следващи победи. След като пропусна три мача заради заболяване, Лаури Марканен от Юта вкара 19 точки, а Никейл Алекзандър-Уокър също означи 19 и направи 6 асистенции.

Източник: novsport.com