Рак на мозъка погуби първия в НБА, признал, че е гей
Джейсън Колинс, първият състезател в НБА, признал, че е гей, е умрял от рак на мозъка, заяви фамилията му във вторник. Той беше на 47 години.
Колинс сподели пред ESPN през ноември, че е диагностициран с глиобластом в четвърти етап, една от най-смъртоносните форми на рак на мозъка.
През зимата той пътува до Сингапур, с цел да се подложи на пробни лекувания, които към момента не са утвърдени в Съединените щати. Тези лекувания бяха задоволително ефикасни, с цел да се върне вкъщи и да участва на събитията към Мача на звездите в Лос Анджелис.
Но ракът се завърнал неотдавна и Колинс умрял умерено в дома си в Лос Анджелис, заобиколен от фамилията си.
„ С разрушено сърце оповестяваме, че Джейсън Колинс, нашият обичан брачен партньор, наследник, брат и чичо, умря след доблестна битка с глиобластом, се споделя в изказване на фамилията му, публикувано посредством НБА. - Джейсън промени живота по непредвидени способи и беше ентусиазъм за всички, които го познаваха, и за тези, които му се възхищаваха отдалеко. Благодарни сме за изблика на обич и молебствия през последните осем месеца и за изключителните медицински грижи, които Джейсън получи от своите лекари и медицински сестри. “
Колинс се пенсионира през 2014-а година след 13-годишна кариера, включваща интервали в Ню Джърси Нетс, Мемфис, Минесота, Атланта, Бостън, Вашингтон и завръщане в Нетс, откакто се реалокираха в Бруклин.
Той разгласи, че е гей в публикация за корицата на Sports Illustrated от 2013-а година, трансформирайки се в първия обществено гей състезател, играл в някоя от четирите съществени северноамерикански спортни лиги.
Колинс изигра 22 мача за Нетс през сезон 2013-14, когато бе дружно с Кевин Гарнет, Пол Пиърс, Брук Лопес и Джо Джонсън. Треньор на този тим беше Джейсън Кид.
„ Това боли. Джейсън Колинс беше пионер. Той имаше храброст, каквато в никакъв случай не сте виждали. Беше необикновен съотборник. А наличието му в Бруклин при започване на треньорския ми път означаваше толкоз доста. Тези, които го познаваха, бяха благословени да го нарекат другар. Вече ми липсваш, братко мой. Почивай в мир “, написа Кид в X.
Колинс сподели пред ESPN през ноември, че е диагностициран с глиобластом в четвърти етап, една от най-смъртоносните форми на рак на мозъка.
През зимата той пътува до Сингапур, с цел да се подложи на пробни лекувания, които към момента не са утвърдени в Съединените щати. Тези лекувания бяха задоволително ефикасни, с цел да се върне вкъщи и да участва на събитията към Мача на звездите в Лос Анджелис.
Но ракът се завърнал неотдавна и Колинс умрял умерено в дома си в Лос Анджелис, заобиколен от фамилията си.
„ С разрушено сърце оповестяваме, че Джейсън Колинс, нашият обичан брачен партньор, наследник, брат и чичо, умря след доблестна битка с глиобластом, се споделя в изказване на фамилията му, публикувано посредством НБА. - Джейсън промени живота по непредвидени способи и беше ентусиазъм за всички, които го познаваха, и за тези, които му се възхищаваха отдалеко. Благодарни сме за изблика на обич и молебствия през последните осем месеца и за изключителните медицински грижи, които Джейсън получи от своите лекари и медицински сестри. “
Колинс се пенсионира през 2014-а година след 13-годишна кариера, включваща интервали в Ню Джърси Нетс, Мемфис, Минесота, Атланта, Бостън, Вашингтон и завръщане в Нетс, откакто се реалокираха в Бруклин.
Той разгласи, че е гей в публикация за корицата на Sports Illustrated от 2013-а година, трансформирайки се в първия обществено гей състезател, играл в някоя от четирите съществени северноамерикански спортни лиги.
Колинс изигра 22 мача за Нетс през сезон 2013-14, когато бе дружно с Кевин Гарнет, Пол Пиърс, Брук Лопес и Джо Джонсън. Треньор на този тим беше Джейсън Кид.
„ Това боли. Джейсън Колинс беше пионер. Той имаше храброст, каквато в никакъв случай не сте виждали. Беше необикновен съотборник. А наличието му в Бруклин при започване на треньорския ми път означаваше толкоз доста. Тези, които го познаваха, бяха благословени да го нарекат другар. Вече ми липсваш, братко мой. Почивай в мир “, написа Кид в X.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




