Джейдън Данс отбеляза два пъти, а неговият съотборник и още

...

Ливърпул победи класически Саутхемптън и ще играе с Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите на ФА Къп

Джейдън Данс означи два пъти, а неговият съотборник и още един младеж Люин Кумас също записа едно попадение за победа на Ливърпул с 3:0 против втородивизионния Саутхемптън в мач от осминафиналите на шампионата за Купата на Английската футболна асоциация (ФА).

Люин Кумас, 18-годишният наследник на някогашния уелски национал Джейсън, получи подаване от Боби Кларк на границата на наказателното поле и стреля, а топката се отклони от крайници на Джак Стивънс и влезе в мрежата на Саутхемптън за 1:0.

Данс, също на 18, вкара първия си гол за представителния отбор на Ливърпул с 74-та минута, когато трансферира вратаря Джо Лъмли за 2:0. Той бе прецизен и четвърт час по-късно на добавка след удар на Конър Брадли.

Ливърпул, който завоюва Купата на Лигата в неделя, продължава на четвъртфиналите с посещение на историческия си противник Манчестър Юнайтед. , като единственото попадение вкара Каземиро в края на мача.