Джесика Пегула продължава да няма загубен сет в Маями и

...

Пегула отново е на четвъртфинал в Маями, следва мач с Потапова

Джесика Пегула продължава да няма изгубен сет в Маями и за втора поредна година доближи до четвъртфинал в шампионата от категория WTA 1000.

Ракета №1 на Съединени американски щати се оправи с 6-1, 7-5 в първия мач против положителната си другарка Магда Линет, с цел да доближи до четвъртия си четвъртфинал през 2023-а.

Това е 18-и триумф за Пегула през сезона, а в това отношение единствените, които са в нейната орбита са Арина Сабаленка (19) и Елена Рибакина (18). Друг впечатляващ индикатор е това, че в последните три години няма състезателка с повече достигания до тази фаза в шампионати от WTA 1000.

Линет, която доближи до полуфиналите на Australian Open, по този начин и не се приспособи към ветровитите условия. Само след 19 минути Пегула водеше с 5-0, а след 28 сетът към този момент бе на нейната сметка.

Във втората част нещата изглеждаха друго, защото Линет повече с 5-2. На два пъти полякинята сервираше за сета, само че и в двата случая допускаше пробив. Пегула не спря дотук. Серията ѝ доближи до пет следващи гейма, което означаваше и победа за международната №3.

За нея следва мач против Анастасия Потапова, чието впечатляващо показване продължава след 6-4, 7-6(4) над Кинуен Джън в мач, в който и двете завоюваха по 68 точки, само че Потапова бе по-ефективна във значимите моменти.

Двубоят сред Пегула и Потапова ще бъде повтаряне на мача им преди две седмици в Индиън Уелс. Тогава Потапова водеше с 3-1 в третия сет, само че американката стигна до успеха – 3-6, 6-4, 7-5.

На първия си WTA 1000 четвъртфинал е Мартина Тревизан, която в профил Йелена Остапенко след 6-3, 6-3.  В топ 8 е и Сорана Кърстя след 7-6(3), 6-4 над Маркета Вондрушова.
Tenniskafe.com · Подкастът Tennis Café: изкуствен интелект и Григор Димитров
Източник: tenniskafe.com