Джесика Дигинс завърши на първо място в масовия старт на

...

Джесика Дигинс спечели масовия старт в Зеефелд

Джесика Дигинс приключи преди всичко в всеобщия старт на 10 километра от международната купа по ски-бягане за дами, който беше извършен в Зеефелд. Това беше четвърта победа в кариерата на 26-годишната американка, като три от тях бяха реализирани през сегашния предолимпийски сезон.

Дигинс приключи надпреварата в Зеефелд с време 23:08.5 минути, изпреварвайки четирите си огромни съпернички от Норвегия. Втора остана Хайди Венг с закъснение от 0.7 секунди, а Рагнилд Хага довърши подиума със секунда пасив против победителката. Далеч зад челната тройка останаха Ингвилд Флугстад Йостберг и легендата Марит Бьорген.

Победата в всеобщия старт остави Дигинс на трето място в генералното класиране преди спирането за олимпийските игри в Пьончан. Тя има 967 пункта, а Йостберг, която добави точки в актива си за първи път от Тур дьо Ски насам, е с 1147.

Лидер в генералното класиране за международната купа продължава да бъде Венг с актив от 1346 точки.
A post shared by FIS Cross-Country World Cup (@fiscrosscountry) on Jan 28, 2018 at 6:08am PST