Джамал Мъри вкара 20 от 34-те си точки през второто

...

Денвър взе преднина срещу Финикс в полуфиналите в Западната конференция на НБА

Джамал Мъри вкара 20 от 34-те си точки през второто полувреме и записа девет асистенции за победа на Денвър Нъгетс със 125:107 против Финикс Сънс в първи мач от полуфиналите на Западната конференция от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Никола Йокич пък записа дабъл-дабъл за Денвър с 24 точки и 19 битки. Аарън Гордън бе трети най-резултатен за тима с 23 точки преди идващото домакинство на Нъгетс в понеделник вечер. Кевин Дюрант приключи с 29 точки, 14 битки и седем търновъра за Сънс, а Девин Буукър добави 27 точки и осем асистенции. Финикс изоставаше с 15 в последната четвъртина и редуцира пасива си на 10, само че следващи кошове на Гордън и Мъри възвърнаха големия задатък на домакините единствено 8:21 минути преди края.

В другата полуфинална серия в Западната конференция ЛА Лейкърс ще се изправи против спечелилия от дуела сред Сакраменто Кингс и Голдън Стейт Уориърс. Регионалните противници са равни преди седмия мач довечера.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА), мачове от плейофите: Денвър - Финикс - 125:107 * Денвър поведе след първия мач в серията.