Джамал Мъри отбеляза тройка 0.9 секунди преди края и Денвър

...

Тройка в самия край на Мъри донесе успеха на Денвър над Портланд

Джамал Мъри означи тройка 0.9 секунди преди края и Денвър Нъгетс победи със 121:120 Портланд Трейл Блейзърс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

JAMAL MURRAY CALLED GAME
— NBA (@NBA)
Никола Йокич бе най-резултатен с 33 точки, 10 битки и девет асистенции, а Мъри означи 14 от общия си общ брой от 21 пункта в последната четвъртина. Така Денвър спря най-лошата си серия от началото на сезона до три поредни загуби. Арън Гордън добави 20 точки за Нъгетс, а Мъри направи и три асистенции.

Деймиън Лилард наниза 40 точки, изравни най-хубавото си достижение за сезона с 12 асистенции и записа персонален връх с девет тройки за Трейл Блейзърс. Портланд обаче е с четири провали в последните си шест мача в постоянния сезон.

Двата тима си размениха водачеството 15 пъти в последната четвъртина, в това число седем пъти в заключителните две минути.