Джа Морант завърши със 17 точки и пет асистенции при

...

Джа Морант се завърна и помогна на Мемфис да победи Хюстън

Джа Морант приключи със 17 точки и пет асистенции при завръщането си в игра след наказване, Джарън Джаксън-младши означи рекордните за сезона 37 точки и 10 битки при успеха на Мемфис над Хюстън със 130:125 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Дезмънд Бейн приключи с 20 точки, а Тайъс Джоунс - 14 за Гризлис, като всеки от тях добави по седем асистенции, а отборът им завоюва втората си поредна купата в Югозападната дивизията.

Морант, който влезе от пейката, пропусна девет мача, поради глобата, която му бе наложена, откакто по-рано този месец се появи клип по какъв начин размахва револвер в стриптийз клуб в региона на Денвър. Той влезе в игра след таймаут 3:05 минути преди края на първата четвърт на мястото на титуляра Тайъс Джоунс. Морант игра 24 минути и с изключение на 17-те точки, записа и четири битки.

Джарън Джаксън-младши път означи най-малко 25 точки в пети следващ мач. За Хюстън Джейлън Грийн вкара 32 точки, до момента в който Кениън Мартин добави рекордните в кариерата си 31.

JJJ was dominant in the Grizzlies W

37 PTS (season-high)
10 REB
2 BLK

The first 35+ point, 10+ rebound game of his career
— NBA (@NBA)

Голдън Стейт измъкна трагична победа против Далас със 127:125 в друга среща от тази нощ. Джонатан Куминга бе най-резултатен с 22 точки, а Стеф Къри осъществя основен панер в края и приключи с 20 точки и 13 асистенции.

В дуела имаше и противоречива обстановка в края на третата четвърт, като от Далас имат намерение да подадат тъжба с изказванието, че неверно съдийско присъждане е довело до две точки за Уориърс.

Лука Дончич още веднъж блестеше за Маверикс с 30 точки, 17 асистенции и 7 битки, само че напъните му този път не бяха задоволителни.