Varna24.bg Марин Урумов, добил популярност с идеята си да дари имота

...
Varna24.bg Марин Урумов, добил популярност с идеята си да дари имота
Коментари Харесай

Село край Варна е на път да се превърне в гето, деца затъват в кал, за да стигнат до домовете си

Varna24.bg Марин Урумов, добил известност с концепцията си да подари парцела си в селото за приют.
Varna24.bg разгласява и първото писмо на счетоводителя, който неотдавна издаде и прелестна книга с разкази.

Ето наличието и на второто му писмо:

"Питах се, дали ще Ви заинтересува, не целенасоченото, само че несъмнено преобразяване на едно огромно село в гето. Селото е Константиново, отстоящо единствено на 15 км. от гр. Варна и популацията му се състои от близо две хиляди души етнически българи.

Всички тук работим в град Варна, децата ни учат там, налозите и таксите, които плащаме също пълнят държавния и общински бюджети... Насреща не желаеме повече от това, при идентични други условия, да получаваме еднообразно отношение от страна на същата тази власт, на която щем-не щем, само че плащаме и заплати.

Т.е., да имаме естествен достъп до парцелите си и канализация. Само това! Над 30% от улиците в селото са без асфалт, и при всеки проливен дъжд се трансформират в изровени от водата кални коловози. Сами се опитваме да ги насипваме с трошляк и камъни, и валираме, само че без необикновен триумф. Дори колите на незабавна помощ отхвърлят да се движат по тях и би трябвало ние да изнасяме болните до колите за спешна помощ...

Автобусът, с който пътуват учениците до гр. Варна, стопира в края на селото и на някои деца им се постанова да вървят по два - два и половина километра пеш, постоянно нападани от бездомни кучета. Не на последно място, вероятно се досещате каква пречка е това и за всеки възможен бизнесмен и вложител, решил да влага тук.

Преди избора му, кметът Портних неведнъж се ангажира с решаването на казуса. Същото се случи и след наводнението през 2016 година, по време на което два моста бяха разрушени, някои стопани изгубиха цялата си годишна продукция, доста домашни животни бяха издавени, няколко и от асфалтираните улици останаха без асфалт, и единствено провидението резервира селото от това да не се дадат и човешки жертви...

Вече сме 2018 година, а селото за община Варна като че ли не съществува. Нито деретата са укрепени, нито улиците са асфалтирани, нито имаме канализация... А аз не преставам да не възприемам, по какъв начин политиците ослепяват за гласоподавателите си, щом се доберат до властта!

Не единствено, че за селото не е отпусната нито стотинка, само че даже парите, които са гласувани от междуведомствената комисия по бедствия и повреди след наводнението също не са дадени.

Заради близостта си с огромния град, не влизаме и в листата на селата, които могат да аплайват и бъдат подкрепени за инфраструктурни планове по ПРСР, (Подмярка 7.2.)

Имаме десетки входирани молби в Голяма община улиците да бъдат асфалтирани и прекарана канализация, само че все още сме получили единствено едно огромно НИЩО!

Трябва ли още веднъж да се стига до проведени митинги и блокираме пътища, както през 2008г., когато тукашните поданици опазиха и не разрешиха учебното заведение им да бъде закрито? Нужно ли е при тази власт, единствено по този метод да решаваме проблемите си! И народна власт ли сме, в последна сметка или робия?

Ето, единствено преди два дни се организира 26-ото съвещание на Общински съвет Варна, на което се одобри бюджета на община Варна за актуалната година. Въпреки рекордно високия признат бюджет - 393,7 милиона, т.е. със 123 милиона повече от предходната година, аз най-малко не чух, за село Константиново да са планувани някакви средства за рехабилитация или създаване на инфраструктура... А и изобщо за каквото и да е. (Ако съм пропуснал и сте чули нещо друго, апелирам да ме опровергайте.) След наш сигнал, първото запитване на сесията беше отправено от общинския консултант Януари Вичев, който сложи на кмета Портних въпроса за инфраструктурата - мръсна канализация и улици, на с. Константиново.

Тридесет дни е законният период за отговор от страна на Портних на запитване от общински консултант. Да се надяваме да получим някакъв по-адекватен отговор, вместо поредна доза празни обещания! Считам за безусловно неприемливо, при признат бюджет от близо 394 милиона, да не могат да се отделят даже тези 4 милиона за селото ни, утвърдени още преди две години от междуведомствената комисия. "

Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР