Дисни може би ще трябва да си пожелае нещо на

...
Дисни може би ще трябва да си пожелае нещо на
Коментари Харесай

Желание не сбъдна желанието на Дисни за касов успех

" Дисни " може би ще би трябвало да си пожелае нещо на друга падаща звезда, откакто най-новият анимационен филм на компанията - " Желание ", не оправда упованията за касов триумф. Нещо повече, продукцията се оказа един от най-слабите дебюти за анимация на развлекателния колос.

В дните преди излизането на екран на " Желание " анализаторите предвидиха, че най-новата анимация на " Дисни ", снимана с бюджет от 200 милиона $, ще оглави северноамериканския бокс-офис след дългия уикенд за Деня на благодарността, реализирайки сума от порядъка на 50 милиона $.

Това обаче не се случи. " Желание " освен не съумя да покори върха на класацията, само че в оспорвана конкуренция за второто място с новия филм " Наполеон " на режисьора Ридли Скот, в последна сметка отстъпи пред историческата драма и зае третата позиция със скромните доходи в размер на 19,5 милиона $ от уикенда и 31,7 милиона $ от петте празнични дни.

Първенството си за втора поредна седмица в бокс-офиса на Северна Америка резервира филмът " Игрите на глада: Балада за пойни птици и змии ".

Очакванията към новата продукция " Желание " на " Дисни " несъмнено бяха огромни. Премиери на анимационни филми на компанията като " Замръзналото кралство 2 " (123,7 милиона  долара за пет дни през 2019 г.), " Ралф разрушава интернета " (84,6 милиона $ през 2018 г.) и " Тайната на Коко " (71 милиона $ през 2017 г.), постоянно са владеели киното към Деня на благодарността.

Връщайки лентата обратно, анимация на компания " Дисни " не е постигала сериозен касов триумф от 2019 година, когато сигурният залог на " Замръзналото кралство 2 " се изплати, реализирайки близо 1,5 милиарда $.

" Желание ", който изобилства от препратки към класики на компанията, беше промотиран като празник на 100-годишнината на " Дисни ". Критиците обаче не бяха впечатлени, отбелязвайки, че продукцията наподобява повече на маркетинг, в сравнение с кино магия.

Някои от тях приписаха неприятното показване на анимационния филм на неговия филмов откъс, който не съумява да обясни сюжета му.

Други разкритикуваха " Желание " като артикул по-скоро за отбелязване на стотния празник на " Дисни ", в сравнение с като предлагащ завладяващо наличие.

Едва ли може да се назова разтуха, че " Желание " се показа по-добре от миналогодишното предложение на " Дисни " за уикенда на Деня на благодарността - анимацията " Чуден свят ", която за петте празнични дни събра " пагубните " 18,9 милиона $.

И по този начин, вместо да помогне на " Дисни " да изправи глава след една нелека година, " Желание " се трансформира в следващото главоболие за компанията, последвало извънредно слабото показване на друга нейна продукция, " Капитан Марвел 2 ". Поредното предложение от киновселената на " Марвел " осъществя едвам 76,9 милиона $ през трите си седмици на екран в Северна Америка и 110,2 милиона в интернационалния бокс-офис.

Според анализаторите едно от вероятните пояснения за неуспеха на " Желание " е, че анимационният филм тази година се е натъкнал на доста по-конкурентни продукции спрямо тези, против които " Дисни " нормално се изправя към Деня на благодарността.

Възможно е въпреки всичко страницата за " Желание " към момента да не е затворена. Новият анимационен филм на " Дисни " може да последва образеца на " Стихии " на студио " Пиксар ", който през юни започва със скромните 29,6 милиона $, само че в последна сметка завоюва близо 500 милиона $ в международен мащаб.

Дали това ще се случи, поради рецензиите за " Желание " - едни от най-лошите за анимация на " Дисни " въобще, и поради признанието на основния изпълнителен шеф Боб Айгър, че компанията е " позагубила фокуса и дава приоритет на количеството, вместо на качеството ", ще се обясни през идващите седмици, добавя Българска телеграфна агенция. 

Последвайте канала на
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР