Шефът на ВиК-Несебър е задържан за подкуп
Директорът и заместник-директорът на ВиК-Несебър са задържани при профилирана полицейска интервенция, заяви БТВ.
По данни на следствието, двамата са поискали 8000 евро от притежател на имот в землището на село Кошарица, с цел да бъде присъединена новострояща се постройка към водопреносната мрежа. Според събраната досега информация на вложителя е било отказано да подаде публично заявление, като му било сложено изискване първо да съобщи поисканата сума.
По случая е формирано досъдебно произвеждане под надзора на Окръжната прокуратура-Бургас.
Около 15:00 часа през днешния ден, директно след предаването на парите, двамата са арестувани в длъжностен автомобил на ВиК наоколо до парцела.
В момента не престават претърсвания и обиски в офиси на сдружението, както и на адреси, свързани със арестуваните.
Разследването продължава.
trud.bg




