Директор на детска ясла в Търговище бе призната за виновна

...
Директор на детска ясла в Търговище бе призната за виновна
Коментари Харесай

Осъдиха директорка на детска ясла, удряла дете

Директор на детска ясла в Търговище бе приета за отговорна по обвинявания, повдигнати от Районната прокуратура в града, и получи от съда наказване за това, че като длъжностно лице в детска ясла, до момента в който извършва служебните си отговорности, предизвикала болежка и страдалчество на едно дете, без разстройство на неговото здраве, оповестиха от прокуратурата. 

М.Т. няма да има право да упражнява специалността си или друга сходна в детска ясла, детска градина или учебно заведение за период от 3 години и ще би трябвало да заплати санкция в размер на 2000 лв..

Съдът наложи на 61-годишната жена административно наказване, защото тя не е осъждана досега, а най-тежкoто наказване, планувано в закона за закононарушение по член 131, алинея 1, т. 2 от Наказателен кодекс, за което тя бе подсъдима, е „ отнемане от независимост “ за период до 3 години. Тези две условия вършат наложително използването на член 78а от Наказателен кодекс и налагането на административно наказване.

Разследването, ръководено от Районната прокуратура в Търговище, е почнало в края на месец февруари 2024 година след получен сигнал от отдел „ Закрила на детето “ в града. Периодът, в който са осъществявани действията, обгръща времето от септември 2022 до септември 2023 година. Във връзка със случая към наказателна отговорност са привлечени две длъжностни лица - ръководителят на детска ясла и здравна сестра в детското заведение. 

53-годишната жена е наказана за причиняване на болежка и страдалчество на седем деца

В хода на следствието станало ясно, че М.Т., в качеството си на началник на детска ясна си е разрешавала да употребява неприемливи похвати за влияние над едно от децата, посещаващи детското заведение, като му е нанесла удари с ръце . С тези свои дейности тя му причинявала болежка и страдалчество, без да разстройва трайно здравето на детето.

Решението на Районния съд в Търговище предстои на митинг и обжалване пред Окръжния съд в града. 

Вече са събрали над 200 подписа с искане да се запазят зелените площи

Припомняме, че другата обвинена по случая получи наказване „ пробация “ за период от 6 месеца през месец септември 2024 година. В този интервал тя бе задължена да се среща два пъти в седмицата с пробационен чиновник, както и да се записва по сегашен адрес. Освен това тя няма да има право да упражнява специалността „ здравна сестра в детска ясла, детска градина или учебно заведение “ за период от 3 години.

Последвайте ни за още настоящи новини в  Гугъл News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във  VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в  INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във  FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в  TIKTOK

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР