Динамо (Загреб) поднесе изненадата на старта на груповата фаза на

...

Мултимилионният “Челси” бе повален в Загреб

" Динамо ” (Загреб) сервира изненадата на старта на груповата фаза на Шампионска лига с 1:0 над “Челси ” в мач от група Е на ст. " Максимир ".

Английският тим направи рекордна в цяла Европа лятна селекция, като похарчи малко под 300 милиона паунда. А “Динамо ” отстрани в предварителната фаза “Лудогорец ”.

Победният гол за една от най-престижните победи в историята на тима от хърватската столица осъществя Мислав Оршич в 13-а минута след превъзходна контра.

Лондончани имаха обстановки да вкарат, само че още веднъж проличаха проблемите им от началото на сезона. В края Мейсън Маунт пропусна да изравни, вратарят Доминик Ливакович избави.

В останалите групи любимците не позволиха неточности. В гр. F първенецът “Реал ” (Мадрид) разруши “Селтик ” с 3:0 в Глазгоу, само че с паника чака вести за травмата на Карим Бензема. Головете вкараха Винисиус, Модрич и Еден Азар.

В тази група впечатлява успеха на “Шахтьор ” (Донецк) като посетител на “РБ Лайпциг ” - 4:1. Украинският отбор нанесе удара си в края на срещата.

“Манчестър Сити ” мина и през “Севиля ” - 4:0. Два гола бяха дело на Ерлинг Холанд.

В най-интересния мач от първата вечер “Пари Сен Жермен ” надви с 2:1 над “Ювентус ” на “Парк де Пренс ”. Килиан Мбапе осъществя две прелестни попадения преди почивката. В 53-тата Маккени понижи, а Юве можеше да стигне и до тъждество.