Динамо Киев и Байерн Мюнхен играят при 0:0 в мач

...

НА ЖИВО: Динамо Киев - Байерн, Лева откри със задна ножица

Динамо Киев и Байерн Мюнхен играят при 0:0 в мач от група Е в Шампионската лига. Двубоят се играе при снеговалеж в Киев. Роберт Левандовски се разписа със задна ножица в 14-ата минута.

В 14-ата минута баварците поведоха. Автор на гола стана Роберт Левандовски. Кингсли Коман проби отдясно и върна към Бенжамен Павар, който насочи удар. Иля Забарни опита да почисти, само че не се намеси добре, от което се възползва полският терминатор и със страхотна задна ножица матира вратаря. Това бе негов 9-и гол в шампионата досега. Десет минути по-късно Бушчан се намеси уверено при центриране към Левандовски и му попречи да удвои.

В 30-ата минута Динамо можеше да изравни по чудноват метод. Буялский откри Циганков отдясно, който напредна. Горетцка опита да почисти с шпагат, само че насочи топката към вратата. Нойер пък не съумя да я изрита, само че гредата избави баварците от изравнително попадение. Четири минути по-късно Забарний бе покрай това да порази личната си врата след центриране на Томас Мюлер, само че Бушчан внимаваше и улови.

В 35-ата минута Нойер се оправи с подъл удар на Циганков от далечна отдалеченост, при който се получи рикошет в тялото на Ернандес.

Динамо Киев - Байерн 0:1

0:1 Роберт Левандовски (14)

Динамо Киев: 1. Георгий Бушчан, 5. Серхий Сидорчук /к/, 10. Микола Шапаренко, 14. Карлос де Пеня, 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 25. Илия Забарний, 29. Виталий Буялский, 34. Олександр Сирота, 73. Иля Шкурин, 94. Томаш Кедзиора

Резерви: 71. Денис Бойко, 7. Бенямин Вербич, 8. Володимир Шепелиев, 9. Ерик Рамирес, 14. Артьом Шабанов, 17. Бохдан Леднев, 18. Олександър Андриевски, 19. Денис Гармаш, 20. Олександър Караваев, 22. Витиньо, 28. Владислав Кулах, 99. Денис Антюх

Треньор: Мирча Луческу

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 8. Леон Горетцка, 9. Роберт Левандовски, 10. Лерой Сане, 11. Кингсли Коман, 19. Алфонсо Дейвис, 21. Люка Ернандес, 23. Танги Нианзу, 24. Корентен Толисо, 25. Томас Мюлер

Резерви : 26. Свен Улрайхт, 36. Кристиян Фрюхтл, 3. Крис Ричардс, 20. Буна Сар, 22. Марк Рока, 40. Малик Тилман

Треньор: Юлиан Нагелсман