Динамо Дрезден спечели с 3:1 гостуването си на Ерцгебирге Ауе

...

Хит в мрежата: Две германки крепят ъглово флагче

" Динамо " Дрезден завоюва с 3:1 гостуването си на " Ерцгебирге " Ауе в мач от Втора Бундеслига и с изключение на с феноменалната хореография на почитателите, срещата ще се запомни и с един огромен куриоз.

След гола на Ерих Берко за 3:1 в първата минута от добавеното време, щастливият футболист и съотборниците му отидоха да честват до едно от ъгловите флагчета. И го счупиха... или по-точно казано изкорениха.

След несполучлив опит то да бъде сложено още веднъж, и макар желанието на съдията Роберт Хартман, флагчето по този начин и не бе закрепено. Тъй като оставаха три минути до края на мача, който обаче не можеше да продължи без функциониращо знаменце за ъглов удар, а и нямаше аварийно разполагаем, бе взето едно новаторско решение.

Две дами, част от стюардите на стадиона, трябваше да го държат в изправено състояние до последния съдийски сигнал.

Президентът на Ауе Хелге Леонхардт съобщи след мача: " Жените, които се виждат на фотографията, ще бъдат възнаградени преди идващото ни домакинство на " Хайденхайм ".
Източник: btvnovinite.bg