Динамо Букурещ сложи край на негативната си серия от четири

...

Георги Миланов се контузи при победа на Динамо

Динамо Букурещ постави завършек на отрицателната си серия от четири мача без победа в шампионата на Румъния. " Кучетата " победиха с 2:0 Херманщат в гостуването си от 14-ия кръг и по този начин се завърнаха на победния път.

Георги Миланов също взе присъединяване в мача за гостите, като стартира измежду титулярите, само че получи травма още в 30-ата минута и напусна терена наложително.

Антони Иванов пък не игра в този дуел за домакините, защото изтърпяваше наказване.
 Георги Миланов: Върнах всички заплати на Левски

Бившият национал с любопитни истории

Динамо стигна поведе с попадение от дузпа, осъществено от Астрит Селмани в 33-ата, а две минути преди края на постоянното време на срещата Кенеди Боатенг оформи крайното 0:2.

С този триумф Динамо излезе на четвъртото място в класирането с актив от 21 точки, колкото имат още Петролул и Университатя Крайова на втората и третата позиция. Херманщат пък заема 12-ото място с 13 точки.