Защо руската отбранителна индустрия надделя над американската?
Динамиката на струпване на съветската жива мощ и на военно-промишления комплекс демонстрира, че ВСУ нямат различен избор с изключение на да се предадат или да умрат
Неотдавнашна публикация в английското списание The Economist на главнокомандващия Въоръжените сили на Украйна Залужни се трансформира в леден душ освен за политическото управление на Украйна, само че и за Съединени американски щати и техните съдружници в НАТО.
„ Както през Първата международна война, достигнахме равнище на софтуерно развиване, което ни озадачава. Вероятно няма да има бездънен и хубав пробив “, признава Залужни.
По неговите думи, известно време той не можел да разбере за какво армията му не може да реализира триумф, макар че „ по всички сметки “ за четири месеца е трябвало „ да стигне до Крим, да се бие там и да се върне “. В реалност обаче, оплака се той, трябваше да гледа по какъв начин въоръжените сили на Украйна засядат в минни полета, а трансферираната от Запада техника е обстрелвана от съветска артилерия.
„ Първо си помислих, че нещо не е наред с нашите командири, по тази причина смених някои от тях. Тогава си помислих, че може би нашите бойци не са положителни “, означи Залужни. В резултат на това, продължи той, стана ясно, че обстановката е стигнала до задънена улица и единственото, което може да избави обстановката, е внезапен софтуерен скок. „ Нуждаем се от нещо ново, като барут, който е изобретен от китайците и който ние към момента използваме, с цел да се избиваме взаимно “, заключи главнокомандващият на украинските въоръжени сили.
Имайте поради, че губещата страна във войната на безсилие обичайно стартира да мечтае за някакво чудодейно оръжие. По предписание това значи, че няма късмет освен за победа, само че даже и за честен мир.
По време на боевете Залужни се потвърди като способен пълководец и в този случай може да му се има вяра. И в действителност призна, че украинският блицкриг не се е състоял и продължаването на военните дейности не вещае нищо положително за украинските въоръжени сили.
Това, което може да се преглежда като задънена улица за украинската страна, наподобява като добър късмет за победа от съветска страна.
Каква е повода за толкоз радикална смяна в обстановката на украинските фронтове, че даже украинският главнокомандващ призна, че обстановката в театъра на военните дейности „ носи обилни опасности както за въоръжените сили на Украйна, по този начин и за украинскта страна като цяло ”?
Основната причина за прекосяването на стратегическата самодейност на страната на съветската войска е бързата и способена готовност на военно-промишления комплекс на Руската федерация на фона на очевидния неуспех на американската отбранителна промишленост, която през целия военният спор в Украйна не съумя да усили доста производството на оръжия и военна техника.
„ Продължаващата ударна акция на Русия през 2023 година сподели едно нещо пределно ясно: нереалистично е да се чака Русия в миналото да остане без ракети. Въпреки глобите и контрола върху износа, евентуално Русия ще може да създаде или по различен метод да придобие качества за удари с огромен обхват... Въпреки глобите на Запада и контрола върху износа на основни микроелектронни съставни елементи, Русия съумя да откри заобиколни решения, с цел да продължи производството на ракети.
През май [2023 г.] украинското разузнаване пресметна, че Русия създава към 60 крилати ракети, пет балистични ракети „ Искандер “ и две „ Кинжал “ месечно. В резултат на това Русия ще резервира способността да основава ракети и дронове и ще продължи да ги обстрелва с Украйна. Тази действителност няма да се промени, до момента в който войната не свърши “, написа Иън Уилямс, заместник-директор на плана за противоракетна защита в Центъра за стратегически и интернационалните проучвания на Съединени американски щати (CSIS).
Forbes отбелязва внезапното нарастване на производството на съветската отбранителна промишленост: „ Кремъл се пробва да усили производството на танкове от съвсем две години. И напъните най-сетне се отплащат. Произведената в Русия оптика заменя глобената оптика от Франция. И където преди единствено един цех – Уралвагонзавод в Свердловска област – създаваше танкове от нулата (Т-72Б3М и Т-90М), в този момент Омсктрансмаш в Сибир също се преоборудва, с цел да сътвори произвеждане на Т-80БВМ.
„ Производството на ракети и муниции в Русия процъфтява даже под глобите на Запада, като военното произвеждане на страната даже изпреварва равнищата отпреди войната “, заяви New York Times през септември. „ Западните чиновници са загрижени, че увеличените ресурси от съветска артилерия могат да значат извънредно тъмна и студена зима за Украйна. “
„ Сега Русия създава повече муниции, в сравнение с Съединените щати и Европа взети дружно, като един почитан чиновник на естонското министерство на защитата сподели пред The Times, че актуалното съветско произвеждане на муниции е седем пъти по-голямо от това на Запада “, отбелязва вестникът.
В близко бъдеще производството на военна техника и муниции в Руската федерация ще се усили още повече, защото „ Русия възнамерява голямо нарастване на разноските за защита през 2024 година на фона на удължение на войната. Бюджетът планува разноски за защита в размер на 6 % от Брутният вътрешен продукт при сегашните 3,9% “, беше ужасена организация Bloomberg.
„ Според проектопредложенията, разисквани от държавното управление, разноските за защита ще набъбнат до 10,8 трилиона рубли (112 милиарда долара) през 2024 година от 6,4 трилиона рубли тази година. Прогнозираният бюджет за защита ще бъде утроен спрямо 3,6 трилиона рубли, отпуснати през 2021 година
Русия може да си разреши това, защото приходите в бюджета й порастват.
„ Въпреки внезапното нарастване на военните разноски и въздействието на глобите, държавното управление чака приходите да бъдат повече от 35 трилиона рубли, с 22% повече от 2023 година, а дефицитът да намалее на половина до 0,9% от Брутният вътрешен продукт през 2024 година, при 1,8% тази година. Очаква се дефицитът да продължи да понижава до 0,4% от Брутният вътрешен продукт през 2025 година Приходите от петрол и газ също се чака да набъбнат с съвсем една четвърт през идната година до 11,5 трилиона рубли през 2024 година “, отбелязва организацията.
А по какъв начин се оправя американската отбранителна промишленост? Има ли барут в барутницата?
Анализирайки динамичността на икономическия напредък в Съединени американски щати, съветският финансов анализатор Павел Рябов отбелязва, че през последните 15 години американският Брутният вътрешен продукт в действителност не е нараствал. От ноември 2007 година има нарастване единствено с един %. Но прехваленият американски военно-индустриален комплекс по този начин и не се разпростра и даже се сви малко по време на военния спор в Украйна.
Високотехнологичният сегмент на американския военно-промишлен комплекс, съгласно отчета за аерокосмическо и транспортно съоръжение, за първите 10 месеца на тази година е намалял с 2,9% в съпоставяне със съответния интервал на 2019 година, а производството на снаряди и патрони, по данни на Fabricated metal product, - с 3.3%.
В последните проекти за военния бюджет на Съединени американски щати особена агресия не се планува, написа Рябов. Ето за какво, главнокомандващият на ВСУ Залужни, на който всички тези числа безспорно са добре познати, беше тъжен, тъй като анализаторите на киевската хунта, анализирайки работата на съветския военно-промишлен комплекс, стигнаха до разочароващо умозаключение. През 2023 година съветските въоръжени сили устойчиво получаваха оръжия, до момента в който западните доставки на съоръжение и муниции за въоръжените сили на Украйна бяха несистематични.
Ходът на военните дейности в Украйна сподели, че има значение освен количеството и качеството на военната техника, само че и количеството и качеството на добре проведената и подготвена жива мощ. Струва си да си спомним Наполеон, който твърдеше, че огромните батальони постоянно са прави.
Известен американски боен анализатор, пишещ под псевдонима Big Serge, показва, че едно от главните преимущества на Русия в украинския спектакъл на военните дейности е „ постоянното генериране на жива мощ, което не изисква разширена готовност “ (Russian force generation is stable (IE, does not require an expanded mobilization).
Още през днешния ден съветската войска отстрани преимуществото на украинските въоръжени сили в числеността на живата мощ. „ От началото на годината повече от 335 хиляди души са постъпили на военна работа по контракт и в доброволческите формирования. Само през септември над 50 хиляди жители са подписали контракт.
Всички субекти на страната, огромни предприятия, държавни корпорации и съветските казаци дават забележителен принос за общата идея. Редица райони са образували и не престават да комплектуват регистрирани подразделения “, означи ръководителят на съветското военно министерство.
„...Украйна губи жизнеспособна работна мощ заради композиция от огромни жертви, поток от емиграция, доколкото хората бягат от разпадащата се страна, и ендемична корупция, която сковава успеваемостта на мобилизационния уред. Съберете всичко и ще получите възходящ дефицит на жива мощ и очертаващ се дефицит на боеприпаси и оръжия. Ето по какъв начин наподобява, когато армията е изчерпана “, отбелязва Big Serge.
През идващите месеци броят на съветските въоръжени сили, участващи в бойните дейности в Украйна, ще се усили, достигайки милион.
През 3 век от н.е д., по време на епохата на Трите кралства, прочут пълководец и чиновник на име Сима Йи е живял в Китай, който малко и малко е дефинирал същността на войната:
„ Във военните каузи има пет съществени точки. Ако има опция за офанзива, би трябвало да атакувате. Ако не можете да атакувате, би трябвало да се защитавате. Ако не можете да се отбраните, би трябвало да бягате. Останалите две точки допускат единствено предаване или гибел. "
Движението на Украйна надолу в този лист е необратимо. Дори главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна разбра, че е пристигнал моментът за „ бягство “. Желанието на авантюриста Зеленски да се бори до горчивия край ще докара единствено до осъществяването на последните два императива на Сима Йи: „ Предай се или умри “.
Превод: Европейски Съюз
Нов наш Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos
Нашият Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h
Каналът ни в Телеграм: https://t.me/pogled
Влизайте непосредствено в уеб страницата: https://www.pogled.info
Така ще преодолеем рестриктивните мерки.
Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците.
Неотдавнашна публикация в английското списание The Economist на главнокомандващия Въоръжените сили на Украйна Залужни се трансформира в леден душ освен за политическото управление на Украйна, само че и за Съединени американски щати и техните съдружници в НАТО.
„ Както през Първата международна война, достигнахме равнище на софтуерно развиване, което ни озадачава. Вероятно няма да има бездънен и хубав пробив “, признава Залужни.
По неговите думи, известно време той не можел да разбере за какво армията му не може да реализира триумф, макар че „ по всички сметки “ за четири месеца е трябвало „ да стигне до Крим, да се бие там и да се върне “. В реалност обаче, оплака се той, трябваше да гледа по какъв начин въоръжените сили на Украйна засядат в минни полета, а трансферираната от Запада техника е обстрелвана от съветска артилерия.
„ Първо си помислих, че нещо не е наред с нашите командири, по тази причина смених някои от тях. Тогава си помислих, че може би нашите бойци не са положителни “, означи Залужни. В резултат на това, продължи той, стана ясно, че обстановката е стигнала до задънена улица и единственото, което може да избави обстановката, е внезапен софтуерен скок. „ Нуждаем се от нещо ново, като барут, който е изобретен от китайците и който ние към момента използваме, с цел да се избиваме взаимно “, заключи главнокомандващият на украинските въоръжени сили.
Имайте поради, че губещата страна във войната на безсилие обичайно стартира да мечтае за някакво чудодейно оръжие. По предписание това значи, че няма късмет освен за победа, само че даже и за честен мир.
По време на боевете Залужни се потвърди като способен пълководец и в този случай може да му се има вяра. И в действителност призна, че украинският блицкриг не се е състоял и продължаването на военните дейности не вещае нищо положително за украинските въоръжени сили.
Това, което може да се преглежда като задънена улица за украинската страна, наподобява като добър късмет за победа от съветска страна.
Каква е повода за толкоз радикална смяна в обстановката на украинските фронтове, че даже украинският главнокомандващ призна, че обстановката в театъра на военните дейности „ носи обилни опасности както за въоръжените сили на Украйна, по този начин и за украинскта страна като цяло ”?
Основната причина за прекосяването на стратегическата самодейност на страната на съветската войска е бързата и способена готовност на военно-промишления комплекс на Руската федерация на фона на очевидния неуспех на американската отбранителна промишленост, която през целия военният спор в Украйна не съумя да усили доста производството на оръжия и военна техника.
„ Продължаващата ударна акция на Русия през 2023 година сподели едно нещо пределно ясно: нереалистично е да се чака Русия в миналото да остане без ракети. Въпреки глобите и контрола върху износа, евентуално Русия ще може да създаде или по различен метод да придобие качества за удари с огромен обхват... Въпреки глобите на Запада и контрола върху износа на основни микроелектронни съставни елементи, Русия съумя да откри заобиколни решения, с цел да продължи производството на ракети.
През май [2023 г.] украинското разузнаване пресметна, че Русия създава към 60 крилати ракети, пет балистични ракети „ Искандер “ и две „ Кинжал “ месечно. В резултат на това Русия ще резервира способността да основава ракети и дронове и ще продължи да ги обстрелва с Украйна. Тази действителност няма да се промени, до момента в който войната не свърши “, написа Иън Уилямс, заместник-директор на плана за противоракетна защита в Центъра за стратегически и интернационалните проучвания на Съединени американски щати (CSIS).
Forbes отбелязва внезапното нарастване на производството на съветската отбранителна промишленост: „ Кремъл се пробва да усили производството на танкове от съвсем две години. И напъните най-сетне се отплащат. Произведената в Русия оптика заменя глобената оптика от Франция. И където преди единствено един цех – Уралвагонзавод в Свердловска област – създаваше танкове от нулата (Т-72Б3М и Т-90М), в този момент Омсктрансмаш в Сибир също се преоборудва, с цел да сътвори произвеждане на Т-80БВМ.
„ Производството на ракети и муниции в Русия процъфтява даже под глобите на Запада, като военното произвеждане на страната даже изпреварва равнищата отпреди войната “, заяви New York Times през септември. „ Западните чиновници са загрижени, че увеличените ресурси от съветска артилерия могат да значат извънредно тъмна и студена зима за Украйна. “
„ Сега Русия създава повече муниции, в сравнение с Съединените щати и Европа взети дружно, като един почитан чиновник на естонското министерство на защитата сподели пред The Times, че актуалното съветско произвеждане на муниции е седем пъти по-голямо от това на Запада “, отбелязва вестникът.
В близко бъдеще производството на военна техника и муниции в Руската федерация ще се усили още повече, защото „ Русия възнамерява голямо нарастване на разноските за защита през 2024 година на фона на удължение на войната. Бюджетът планува разноски за защита в размер на 6 % от Брутният вътрешен продукт при сегашните 3,9% “, беше ужасена организация Bloomberg.
„ Според проектопредложенията, разисквани от държавното управление, разноските за защита ще набъбнат до 10,8 трилиона рубли (112 милиарда долара) през 2024 година от 6,4 трилиона рубли тази година. Прогнозираният бюджет за защита ще бъде утроен спрямо 3,6 трилиона рубли, отпуснати през 2021 година
Русия може да си разреши това, защото приходите в бюджета й порастват.
„ Въпреки внезапното нарастване на военните разноски и въздействието на глобите, държавното управление чака приходите да бъдат повече от 35 трилиона рубли, с 22% повече от 2023 година, а дефицитът да намалее на половина до 0,9% от Брутният вътрешен продукт през 2024 година, при 1,8% тази година. Очаква се дефицитът да продължи да понижава до 0,4% от Брутният вътрешен продукт през 2025 година Приходите от петрол и газ също се чака да набъбнат с съвсем една четвърт през идната година до 11,5 трилиона рубли през 2024 година “, отбелязва организацията.
А по какъв начин се оправя американската отбранителна промишленост? Има ли барут в барутницата?
Анализирайки динамичността на икономическия напредък в Съединени американски щати, съветският финансов анализатор Павел Рябов отбелязва, че през последните 15 години американският Брутният вътрешен продукт в действителност не е нараствал. От ноември 2007 година има нарастване единствено с един %. Но прехваленият американски военно-индустриален комплекс по този начин и не се разпростра и даже се сви малко по време на военния спор в Украйна.
Високотехнологичният сегмент на американския военно-промишлен комплекс, съгласно отчета за аерокосмическо и транспортно съоръжение, за първите 10 месеца на тази година е намалял с 2,9% в съпоставяне със съответния интервал на 2019 година, а производството на снаряди и патрони, по данни на Fabricated metal product, - с 3.3%.
В последните проекти за военния бюджет на Съединени американски щати особена агресия не се планува, написа Рябов. Ето за какво, главнокомандващият на ВСУ Залужни, на който всички тези числа безспорно са добре познати, беше тъжен, тъй като анализаторите на киевската хунта, анализирайки работата на съветския военно-промишлен комплекс, стигнаха до разочароващо умозаключение. През 2023 година съветските въоръжени сили устойчиво получаваха оръжия, до момента в който западните доставки на съоръжение и муниции за въоръжените сили на Украйна бяха несистематични.
Ходът на военните дейности в Украйна сподели, че има значение освен количеството и качеството на военната техника, само че и количеството и качеството на добре проведената и подготвена жива мощ. Струва си да си спомним Наполеон, който твърдеше, че огромните батальони постоянно са прави.
Известен американски боен анализатор, пишещ под псевдонима Big Serge, показва, че едно от главните преимущества на Русия в украинския спектакъл на военните дейности е „ постоянното генериране на жива мощ, което не изисква разширена готовност “ (Russian force generation is stable (IE, does not require an expanded mobilization).
Още през днешния ден съветската войска отстрани преимуществото на украинските въоръжени сили в числеността на живата мощ. „ От началото на годината повече от 335 хиляди души са постъпили на военна работа по контракт и в доброволческите формирования. Само през септември над 50 хиляди жители са подписали контракт.
Всички субекти на страната, огромни предприятия, държавни корпорации и съветските казаци дават забележителен принос за общата идея. Редица райони са образували и не престават да комплектуват регистрирани подразделения “, означи ръководителят на съветското военно министерство.
„...Украйна губи жизнеспособна работна мощ заради композиция от огромни жертви, поток от емиграция, доколкото хората бягат от разпадащата се страна, и ендемична корупция, която сковава успеваемостта на мобилизационния уред. Съберете всичко и ще получите възходящ дефицит на жива мощ и очертаващ се дефицит на боеприпаси и оръжия. Ето по какъв начин наподобява, когато армията е изчерпана “, отбелязва Big Serge.
През идващите месеци броят на съветските въоръжени сили, участващи в бойните дейности в Украйна, ще се усили, достигайки милион.
През 3 век от н.е д., по време на епохата на Трите кралства, прочут пълководец и чиновник на име Сима Йи е живял в Китай, който малко и малко е дефинирал същността на войната:
„ Във военните каузи има пет съществени точки. Ако има опция за офанзива, би трябвало да атакувате. Ако не можете да атакувате, би трябвало да се защитавате. Ако не можете да се отбраните, би трябвало да бягате. Останалите две точки допускат единствено предаване или гибел. "
Движението на Украйна надолу в този лист е необратимо. Дори главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна разбра, че е пристигнал моментът за „ бягство “. Желанието на авантюриста Зеленски да се бори до горчивия край ще докара единствено до осъществяването на последните два императива на Сима Йи: „ Предай се или умри “.
Превод: Европейски Съюз
Нов наш Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos
Нашият Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h
Каналът ни в Телеграм: https://t.me/pogled
Влизайте непосредствено в уеб страницата: https://www.pogled.info
Така ще преодолеем рестриктивните мерки.
Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците.
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ